Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wakacje w Polsce

Przyjechałyśmy do Wielenia z Ukrainy jako wolontariuszki. Pragnęłyśmy spędzić wakacje pożytecznie, ale jednocześnie ciekawie i nasze marzenia się spełniły.

Niezwykłym doświadczeniem było dla nas zapoznanie się z funkcjonowaniem Zespołu Domów Pomocy Społecznej, a szczególnie z pracą w ramach terapii zajęciowej. Uczestniczyłyśmy we wszystkich zajęciach prowadzonych przez instruktorów tej terapii. Wiele się w tym okresie nauczyłyśmy, a jednocześnie miło spędziłyśmy czas z Mieszkańcami, dzięki czemu mogłyśmy Ich lepiej poznać.

Właśnie kontakty z Mieszkańcami były dla nas chyba najważniejsze. To, że mogłyśmy Im służyć pomocą, rozmawiać z Nimi, spacerować, dotrzymywać towarzystwa, pracować, ale także bawić się z Nimi…. Atmosfera, jaka panowała podczas naszego pobytu była bardzo wesoła i radosna, ale również był czas refleksji i rozmów z Bogiem podczas wspólnej modlitwy. Niesamowicie zachwycił nas Piknik Rodzinny zorganizowany tu już po raz szósty. Bardzo miło wspominamy wycieczkę z Mieszkańcami do Mierzęcina, a także koncert Kasi Kowalskiej, który odbył się w ramach obchodów Dni Wielenia. Wspaniale udała nam się współpraca z siostrami zakonnymi, które od samego początku otoczyły nas serdeczną, troskliwą opieką i zawsze służyły pomocą i dobrą radą.

Pobyt tutaj będziemy długo i niewątpliwie z rozrzewnieniem wspominać. Mamy nadzieję, że nasze wzajemne relacje będziemy kontynuować poprzez kontakt telefoniczny i listowny. Miejsce to zapisze się w naszej pamięci na zawsze, a losy wielu ludzi stały się nam niezmiernie bliskie. Ważna była też dla nas możliwość doskonalenia języka polskiego, poznania bliskiej kultury, obyczajów.

Dziękujemy za zaproszenie, za miło spędzony czas. Na pewno tu jeszcze wrócimy!

OLENA I OKSANA PIKUTA