Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

VI Piknik Rodzinny

Niedzielny, rześki poranek 10 sierpnia powitał nas wymarzoną pogodą na oczekiwany z wielką niecierpliwością Piknik Rodzinny. Już szósty raz nasi Mieszkańcy mieli okazję spotkać się ze swoimi bliskimi i przebywać z nimi niemal cały dzień.

Tradycyjnie już imprezę rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez Księdza Kapelana, w której uczestniczyli Mieszkańcy, ich rodziny, a także pracownicy Domu. Po zakończonej Eucharystii Siostra Dyrektor Ewa Pollus powitała wszystkich przybyłych gości i zaprosiła na obiad. Po wspólnym posiłku rozpoczęła się część artystyczna i rekreacyjna. W tym roku Mieszkańcy zaprezentowali taniec MENUET, który powstał na zasadzie współpracy naszego Domu z DPS przy ul. Chopina w Wieleniu, a Pani Małgorzata wykonała piękny taniec z pomponami. Nasi artyści przedstawili też taniec „CHOCO LATE” oraz piosenkę wykonaną językiem migowym. Piosenka w ten sposób zaprezentowana zwróciła naszą uwagę na niezwykle ważną sprawę – problem osób nie słyszących, dla których język migowy jest najczęściej jedynym sposobem porozumiewania się, jak również możliwością uczestnictwa w różnych imprezach. Zgodnie z tradycją nasi goście mieli okazję zapoznać się z osiągnięciami Mieszkańców Domu, zaprezentowanymi na wystawie ich prac plastycznych.

Po raz pierwszy w tym roku na pikniku został rozstrzygnięty konkurs „ Mieszkaniec Roku”. Kandydaci z poszczególnych Domów zostali zgłoszeni do tego plebiscytu przez swoich współmieszkańców, którzy teraz w skupieniu oczekiwali na wyniki. Laureatami zostali: Pani Grażyna z Zygmuntówki, Pani Barbara z Józefówki, Pani Edyta z Wojciechówki oraz Pan Jan z Opatrzności i Teresówki.

Zwycięzcy wzruszeni i niezmiernie szczęśliwi odebrali z rąk Siostry Dyrektor ufundowane przez nią nagrody, a wszyscy zgromadzeni obdarowali ich rzęsistymi brawami. Do tańca skocznie przygrywał zespół Aplausse, a parkiet mimo upału nie pustoszał nawet na chwilę. Wieczorem, trochę pewnie dla ochłody spadł ciepły deszczyk, nawołując do zakończenia spotkania. Siostra Dyrektor podziękowała wszystkim za wspólne chwile, a Apel Maryjny zaintonowany przez Siostrę Przełożoną Barbarę Borowiak zakończył pełen cudownych wrażeń dzień.

“Istnieje tylko jedna droga do innych ludzi – droga do serca.” Phil Bosmans

MARIA KIERSTAN