Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

VII NADNOTECKI FESTIWAL MUZYCZNY “PIĘKNY ŚPIEW”

W niedzielę – 25 czerwca, grupa naszych Mieszkańców wraz z opiekunami wybrała się na VII Nadnotecki Festiwal Muzyczny “Piękny śpiew” – “Koloraturowe szaleństwa”, który odbył się w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała w Wieleniu.
Podczas tegorocznego koncertu publiczność miała okazję usłyszeć najwyższy głos, jakim może się poszczycić niewiele osób – sopran koloraturowy. Sopranistki – w tym gość specjalny Pani Iwona Hossa – przy akompaniamencie fortepianowym prof. Izabeli Górskiej -Krasiel, wykonały m.in. utwory W.A. Mozarta, G. Verdiego, L. Delibes, a także Ch. Gounod, G.Donizettiego czy L. Arditi. Zwieńczeniem koncertu była aria W.A. Mozarta pt. “Alleluja” w wykonaniu wszystkich sopranistek. Ogromnymi brawami publiczność nagrodziła wykonawców i organizatorów tego niezwykłego widowiska.
Sekretarz Gminy Pani Krystyna Heppner, w imieniu Pani Elżbiety Rybarczyk – Burmistrza Wielenia, podziękowała Panu Tomaszowi Zagórskiemu – Dyrektorowi Artystycznemu Nadnoteckiego Festiwalu Muzycznego “Piękny śpiew” – za kolejne, piękne przeżycie. Zaprosiła też artystów w imieniu całej publiczności, na kolejny festiwal za rok.
Muzyka klasyczna to coś, z czym nie spotykamy się, na co dzień, więc do Domu wróciliśmy z nadzieją, że będzie nam dane uczestniczyć w przyszłorocznym koncercie. A jaki jej rodzaj będziemy mogli wtedy podziwiać? To niespodzianka.

MAGDALENA ŁUKOMSKA-KORNIEWICZ