Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

PIELGRZYMI Z USA GOŚĆMI NASZEGO DOMU

W piątkowe popołudnie – 22 lipca – gościliśmy w naszym Domu liczną grupę młodych pielgrzymów ze Stanów Zjednoczonych. W drodze na spotkanie z Papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, zatrzymali się w naszej gminie.
Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem Światowych Dni Młodzieży był Święty Jan Paweł II – Papież Polak, który powiedział: „Jest, bowiem w młodych ludziach olbrzymi potencjał dobra i twórczych możliwości. Ilekroć znajduję się na spotkaniach z młodymi w jakimkolwiek miejscu świata, czekam przede wszystkim na to, co oni zechcą mi powiedzieć o sobie, o swoim społeczeństwie, o swoim Kościele. I zawsze im to uświadamiam. Nie jest wcale najważniejsze, co ja wam powiem – ważne jest to, co wy mi powiecie. Powiecie niekoniecznie słowami, powiecie waszą obecnością, waszym śpiewem, może nawet waszym tańcem, waszymi inscenizacjami, wreszcie waszym entuzjazmem. Potrzeba nam tego młodzieżowego entuzjazmu. Potrzeba nam tej radości życia, którą mają młodzi. W tej radości życia jest coś z tej pierwotnej radości, jaką miał Bóg stwarzając człowieka. Młodzi mają w sobie właśnie tę radość. Jest ona w każdym miejscu ta sama, a równocześnie inna, oryginalna. Potrafią ją po swojemu wypowiedzieć.”
Grupie przewodniczył młody, przed miesiącem wyświęcony kapłan ks. Daniel Sedlacek oraz Siostry Dominikanki od św. Cecylii z Nashville. Wśród gości byli również: Kapelan naszego Domu – Ks. Andrzej Wojciechowski, Proboszcz miejscowej parafii pw. Matki Boskiej Wniebowziętej i Św. Michała Archanioła – Ks. Kanonik Roman Poplewski, Proboszcz parafii w Drawsku – Ks. Piotr Matuszewski, Proboszcz parafii w Gulczu – Ks. Andrzej Drobiński oraz Proboszcz parafii w Rosku – Ks. Grzegorz Baranowski.
Odwiedziny rozpoczęły się w kaplicy Domu wspólną modlitwą i ukochaną pieśnią Jana Pawła II – „Barką”. Dyrektor Domu – Siostra Ewa Pollus oraz Przełożona Domu Zakonnego – Siostra Barbara Borowiak zaproponowały Pielgrzymom słodki poczęstunek oraz audiowizualną prezentację naszego Domu. Następnie gości zwiedzili Dom i jego teren otoczony cudowną przyrodą w jej pięknej, letniej szacie.
W duchu braterskiej miłości, umocnieni głęboką wiarą w Boże Miłosierdzie wyruszyli w dalszą drogę, by już wkrótce stanąć razem z Siostrami i Braćmi w wierze na krakowskich Błoniach.

MAGDALENA ŁUKOMSKA-KORNIEWCZ