Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Pragnienie poznania uroków naszego kraju sprawiło, że 24 maja grupa Mieszkańców naszego Domu wraz z opiekunami wyruszyła na wycieczkę zachodnim wybrzeżem Morza Bałtyckiego. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od poznania ogrodów i labiryntu „Hortulus” w Dobrzycy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od najstarszego ogrodu, którym jest „Ogród skalny”, następnie przeszliśmy do „Ogrodu Japońskiego” i przez „Ogród Francuski” dotarliśmy do krajobrazowych ogrodów zmysłów i kolorów, aby swoją wizytę w Dobrzycy zakończyć podziwianiem „Ogrodu wiejskiego”.

Z ogrodów tematycznych pojechaliśmy do oddalonych o 2 kilometry „Ogrodów Hortulus Spectabilis”. Znajduje się tam największy na świecie labirynt grabowy o powierzchni jednego hektara. Największą atrakcją była wieża widokowa wykonana w formie ażurowej konstrukcji stalowej, z której można podziwiać labirynt, otaczające go Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni oraz Morze Bałtyckie.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była podróż do Sarbinowa. Zachwyciła nas tam obszerna piaszczysta plaża oraz długa promenada. Przechadzaliśmy się brzegiem morza, zbieraliśmy wyrzucone na plażę muszelki i kamyczki, a także podziwialiśmy znajdujące się tam kutry rybackie.

Pełni wrażeń, zafascynowani nowo poznanymi miejscami udaliśmy się do restauracji na zasłużony, ciepły posiłek. Po obiedzie wybraliśmy się na dalsze zwiedzanie miasteczka oraz zakupy pamiątek w licznie rozstawionych straganach. Na zakończenie poszliśmy do nadmorskiej kawiarni, aby wdychając tak potrzebny naszym organizmom jod, miło spędzić ostatnie chwile naszej wycieczki.

Zmęczeni, lecz pełni pozytywnych wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Wielenia.