Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Andrzejki

Jest jedna taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc Świętego Andrzeja młode panny spotykały się, aby poznać swoją przyszłość. Ciekawi panowie natomiast, pragnąc dowiedzieć się o tym, co ich spotka, urządzali sobie taki wieczór już kilka dni wcześniej – w wigilię Świętej Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie dowodem pamięci i szacunku do dawnej tradycji i obrzędów ludowych.

Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą czasem kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W naszym Domu 24 listopada odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka andrzejkowa. Zabawę uświetniły bardzo lubiane przez naszych Mieszkańców przeboje disco polo i muzyki dance. Bawili się i Mieszkańcy i Siostry i Pracownicy.

Zgodnie z tradycją uczestnicy wzięli udział w zabawach, konkurencjach i wróżbach.

Najwięcej jednak radości i rozrywki sprawiła Mieszkańcom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych podczas KARAOKE.

Późnym wieczorem – jak zwykle zbyt szybko – nadszedł czas pożegnania.

Z niecierpliwością oczekujemy zatem karnawału, a do swoich domów wróciliśmy z ufnością, ale jednocześnie z przymrużeniem oka, że dobre wróżby tego magicznego wieczoru spełnią się.

Aleksandra Sarnowska