Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

WYJAZD DO KOŁOBRZEGU

6 września grupa Mieszkańców naszego Domu wraz z opiekunami wybrała się na jednodniową wycieczkę do Kołobrzegu. Wszyscy uczestnicy byli bardzo podekscytowani, gdyż niektórzy widzieli morze pierwszy raz.
Pomimo kilkuset kilometrów droga minęła szybko. Pogoda nas nie zawiodła. Ciepły piasek, szum fal spowodowały, iż Mieszkańcy nie mogli powstrzymać się od zamoczenia nóg. Zbieraliśmy muszelki na brzegu morza i zajadaliśmy się pysznymi deserami lodowymi.
Po tak dużych atrakcjach wybraliśmy się całą grupą do smażalni ryb. Mieszkańcy byli zachwyceni. Po obiedzie wszyscy chcieli zakupić pamiątki. Każdy znalazł coś dla siebie oraz dla swoich kolegów i koleżanek, którzy niestety zostali w Domu.
Odwiedziliśmy również Oceanarium, gdzie można było zobaczyć przeróżne okazy ryb w różnych rozmiarach i wielobarwnych kolorach. Wizyta w takim miejscu to doskonały pomysł do poznania mieszkańców podwodnego świata. Zobaczyliśmy tam m.in. rozgwiazdy, piranie, rekiny rafowe a także płaszczki i mureny.
Niestety szybko nadeszła godzina powrotu. W drodze powrotnej dużo rozmawialiśmy i śpiewaliśmy. Opowieściami i wspomnieniami z wycieczki Mieszkańcy żyją do dziś.

KATARZYNA DOBCZYŃSKA, REDAKCJA: MARIA KIERSTAN

KOMUNIKAT

W związku z szybkim wzrostem w Polsce zachorowań wywołanych koronawirusem oraz sezonem zachorowań na grypę dyrekcja Zespołu Domów Pomocy Społecznej w Wieleniu wprowadza zakaz odwiedzin mieszkańców we wszystkich oddziałach domu!

W przypadku ciężkiego stanu mieszkańca dopuszczalna jest wizyta tylko jednej ZDROWEJ osoby.

Zakaz odwiedzin obowiązuje od 25. września 2020r. do odwołania.