Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

SIERPNIOWE ZABWY CYKLICZNE W NASZYM DOMU

Dnia 26 sierpnia w Świetlicy Głównej odbyło się kolejne „Spotkanie poetycko – muzyczne”. Od zawsze wiadomo, że „muzyka łagodzi obyczaje” a poezja „ubogaca”, dlatego nasi Mieszkańcy bardzo lubią te spotkania przy kawie i ciasteczku, integrują się i wspólnie śpiewają. Tym razem spotkanie miało charakter rozrywkowy. Przy skocznej, disco-polowej muzyce wszyscy podrygiwali do tańca i głośno śpiewali.
W ostatnim tygodniu sierpnia odbyły się dwa inne spotkania cykliczne: „Festiwal małych form” oraz lubiana przez wszystkich „ZUMBA”.
„Festiwal…” ukazuje twórczość naszych Mieszkańców w sferze manualnej poprzez prace, jakie wykonują zarówno w trakcie zajęć prowadzonych przez terapeutów zajęciowych jak i swoich indywidualnych zainteresowań. Nasi podopieczni najchętniej układają puzzle, szydełkują a także haftują i wyszywają stylem krzyżykowym. Mamy także zwolenników quillingu oraz origami – czyli technik z rodzaju papieroplastyki, z których powstają piękne prace.
Jednak największym zainteresowaniem spośród wszystkich spotkań cyklicznych cieszy się „ZUMBA”. Wielu Mieszkańców radzi sobie już znakomicie i szybko zapamiętuje kroki taneczne. ZUMBA to nie tylko taniec, ale także gimnastyka a jak dobrze wiemy „ruch to zdrowie” i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

BOŻENA KRÓLICZAK, REDAKCJA: MARIA KIERSTAN