Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Święta Bożego Narodzenia

„Wśród nocnej ciszy, głos się rozchodzi,
Wstańcie pasterze, Bóg się Wam rodzi….”

Wigilia, to jeden z najważniejszych dni w okresie Bożego Narodzenia. O zmierzchu, kiedy tylko zabłyśnie pierwsza gwiazdka, zasiadamy z rodziną przy wspólnym, zakrytym śnieżnobiałym obrusem stole. Łamiemy się opłatkiem, który jest symbolem wdzięczności i przebaczenia, składamy sobie życzenia, a po nich spożywamy tradycyjne postne dania i śpiewamy przepiękne, polskie kolędy.

Święta Bożego Narodzenia w 2020 roku były dla naszych Mieszkańców wyjątkowo trudne. Z uwagi na epidemię i obostrzenia nie mogli się spotkać z najbliższymi. Pomimo jednak takiej sytuacji, Pracownicy Domu nie pozwolili, aby ktokolwiek w te piękne, wyjątkowo rodzinne święta, czuł się samotny i opuszczony.

Na każdym oddziale odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna poprzedzona modlitwą. Po kolacji było wspólne kolędowanie, rozmowy, ale najczęściej snucie wspomnień o dawnych latach, tradycjach, o przeżywaniu świąt w innej niż dziś rzeczywistości.

Mimo zatem, iż bardzo odmienne od corocznych, Święta Bożego Narodzenia minęły u nas w atmosferze bliskości, ciepła i pokoju.

Magdalena Łukomska – Korniewicz

KOMUNIKAT

W związku z szybkim wzrostem w Polsce zachorowań wywołanych koronawirusem oraz sezonem zachorowań na grypę dyrekcja Zespołu Domów Pomocy Społecznej w Wieleniu wprowadza zakaz odwiedzin mieszkańców we wszystkich oddziałach domu!

W przypadku ciężkiego stanu mieszkańca dopuszczalna jest wizyta tylko jednej ZDROWEJ osoby.

Zakaz odwiedzin obowiązuje od 25. września 2020r. do odwołania.