Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Piknik w sąsiednim Domu Pomocy Społecznej

13.06.2015 w zaprzyjaźnionym Domu Pomocy Społecznej w Wieleniu odbyło się „XII Spotkanie Rodzin”.

Podobnie jak w naszym Domu, do Mieszkańców przyjeżdżają ich najbliżsi, by spędzić wspólnie kilka chwil.

Dzięki Opatrzności Bożej piękna pogoda dopisała i tuż po Mszy Świętej mieliśmy zaszczyt przedstawić owoce współpracy Mieszkańców.W tym roku repertuar zawierał dwie pozycje: taniec Country oraz układ taneczny wykonany przez Mieszkańców i instruktorki terapii zajęciowej przy skocznych dźwiękach gitary, akordeonu harmonijki. Utwór towarzyszący tańcowi opowiadał o powrocie do ukochanego domu.

Po krótkiej prezentacji z rocznej działalności Domu wszyscy goście zaproszeni zostali na drugą część występów – inscenizację teatralną.

Spektakl pt. „Swaty” pióra Izabeli Jabłońskiej przedstawiał historię młodego Juliana, który tuż po powrocie z wyprawy do Afryki skrywa przed swym wujostwem tajemnicę życia. Wkrótce okaże się, że przekreśli ona wcześniej zaplanowaną przez Ciotkę Klarę i Wuja Zenona intrygę.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji obu Domów za zorganizowanie spotkania oraz nieocenioną pomoc w realizacji projektu.

Mieszkańcom życzymy powodzenia w dalszej współpracy, oczekując z niecierpliwością następnego spotkania i co za tym idzie występów, które odbędą się w naszym Domu na „Pikniku Rodzin” na który serdecznie zapraszamy naszych najbliższych.

MARTYNA MARCZAK