Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Odwiedziny w Klasztorze Franciszkanów we Wronkach

10 września odwiedziliśmy we Wronkach Dom Zakonny Prowincji Św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych – Franciszkanów.

W ostatnim dniu nawiedzenia kopii Cudownego Wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej, pragnęliśmy uczestniczyć tam we mszy świętej. Klasztor był pięknie udekorowany – wejście ozdabiał chodnik z żywych kwiatów… Nasi Mieszkańcy w modlitewnym skupieniu powierzali intencje, z jakimi przyjechali przed oblicze Cudownego Obrazu. Klimat, jaki tam panował, a także niezbyt ograniczony czas, który mogliśmy tam spędzić, sprzyjał modlitwie i kontemplacji.

Matka Boża z pewnością uważnie słuchała wszystkich próśb, ale też podziękowań, bo przecież każdy ma za co Jej i Jej Synowi dziękować. Po zakończeniu Eucharystii można było nabyć pamiątki z tak ważnego dla każdego katolika wydarzenia. Z zadowoleniem udaliśmy się później na obiad w postaci naleśników z twarogiem, bitą śmietaną, polewą toffi i owocami, a po nim deseru. Po uczcie duchowej, która niewątpliwie była najważniejszym wydarzeniem dnia i po solidnym posiłku udaliśmy się na spacer po wronieckim rynku, na którym znajduje się między innymi pomnik Osiołka – Psikusa.

Pełni wrażeń, radośni, szczęśliwi i spełnieni wróciliśmy do Domu. Tak cichutko marzymy już o kolejnej podróży…