Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

NIESPODZIEWANE SPOTKANIE Z PASTERZEM NASZEJ ARCHIDIECEZJI

21 listopada – w Dniu Pracownika Socjalnego odwiedził nasz Dom Ksiądz Biskup Damian Bryl. Kiedy 8 września 2013 roku przyjmował z rąk Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego sakrę biskupią, powiedział między innymi: „Bycie biskupem to obowiązek, a nie zaszczyt. Bycie biskupem to bardziej pomoc niż kierowanie”
Jego wizyta u nas, w tym szczególnym miejscu, w którym morze cierpienia, bólu, często tęsknoty, przeplata się ze strumykami ogromnej radości, to taka iskierka. Iskierka, która rozpala tę właśnie radość, nadzieję, niewątpliwie wnosi pokój i pomaga …
W kaplicy, gdzie Ksiądz Biskup spotkał się z Siostrami, Mieszkańcami i Pracownikami Domu, Siostra Przełożona Barbara Borowiak wraz z wszystkimi obecnymi pięknie zaśpiewała pieśń pt. „Bądź pozdrowiony gościu nasz”.
Następnie ciepłymi niezwykle słowami powitali zacnego gościa Ksiądz Kapelan Andrzej Wojciechowski wraz z Siostrą Dyrektor Ewą Pollus.
Biskup Damian natomiast z ogromną serdecznością zwrócił się do zebranych udzielając im pasterskiego błogosławieństwa. Starał się podejść do każdego, do którego mógł, ściskał dłonie i powtarzał wielokrotnie „dziękuję, że jesteś”.
Te kilka chwil minęło w zawrotnym tempie, jednak wlały one w wiele serc otuchę, wiarę w lepsze jutro i stały się balsamem dla cierpiących Mieszkańców.
Dziękujemy z głębi naszych serc i z nadzieją oraz wielką niecierpliwością wyczekujemy następnego spotkania, na które najserdeczniej zapraszamy.
Bóg Zapłać

S. EWA POLLUS