Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ZACZAROWANY ŚWIAT OPERETKI I MUSICALU

W niedzielne popołudnie, w Sali Herbowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury „Strzelnica” w Wieleniu odbył się koncert operetkowy zatytułowany „Zaczarowany świat operetki i musicalu” w wykonaniu solistów poznańskich scen. Grupa naszych Mieszkańców wraz z opiekunami się tam udała.
I zaczęło się … Troje solistów: Emilia Zielińska, Dawid Pietrzyński i Mirosław Niewiadomski przeniosło nas w świat musicalu. Pani w pięknej, balowej sukni, panowie w smokingach i muszkach, zaśpiewali piękną pieśń „Hallelujah”, która jest chyba najczęściej wykonywanym przez wiele zespołów utworem.
W koncercie usłyszeliśmy też muzykę z „Dzwonnika z Notre Dame” i takie między innymi pozycje jak „Twoim jest serce me” czy „Miłość w Portofino”. Pani Emilia i Pan Dawid wspólnie zaśpiewali „O sole mio”, a Pan Mirosław, który był również prowadzącym koncert opowiadał dowcipy, wywołując tym uśmiechy na naszych twarzach.
Mieliśmy także okazję posłuchać arii z Krainy uśmiechu” – „Herbatka sam na sam”, czy „Wróć do Sorrento”, a skoczny rockandrollowy utwór w wykonaniu solistów jeszcze bardziej rozruszał i tak świetnie bawiąca się publiczność.
Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy „Do zobaczenia” oraz „Usta milczą dusza śpiewa”.
Tak, to była wspaniała uczta dla naszych dusz …

AGNIESZKA NADLEWSKA