Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

MIKOŁAJKI

Mikołajki to bardzo wyczekiwany dzień i to nie tylko przez dzieci. Zwyczaj wręczania w tym dniu prezentów wywodzi się z legend o życiu świętego Mikołaja, a dzięki przedstawieniom, jakie wystawiano o nich właśnie 6 grudnia stały się bardzo popularne. Nasi Mieszkańcy również z wielkim utęsknieniem czekają na jego przybycie.

Swoją wędrówkę w naszym Domu „Starszy Pan” rozpoczął od odwiedzenia Mieszkańców „Wojciechówki”, potem zagościł w „Zygmuntówce” i „Józefówce”. Swoimi wizytami wzbudził ogromny entuzjazm i radość naszych podopiecznych. Nieco już utrudzony, jednak wesoły i życzliwy zakończył swoją długą podróż wspólnym z Mieszkańcami „Opatrzności” i „Teresówki” śpiewem kolęd.

Radość i wzruszenie, słodkie upominki, które wraz ze śnieżynkami przyniósł Mikołaj na długo zostaną w pamięci wszystkich.

MAGDALENA ŁUKOMSKA – KORNIEWICZ

KOMUNIKAT

W związku z szybkim wzrostem w Polsce zachorowań wywołanych koronawirusem oraz sezonem zachorowań na grypę dyrekcja Zespołu Domów Pomocy Społecznej w Wieleniu wprowadza zakaz odwiedzin mieszkańców we wszystkich oddziałach domu!

W przypadku ciężkiego stanu mieszkańca dopuszczalna jest wizyta tylko jednej ZDROWEJ osoby.

Zakaz odwiedzin obowiązuje od 25. września 2020r. do odwołania.