Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

KIERMASZ

6 grudnia miejscowi artyści – twórcy rękodzieła oraz młodzież uzdolniona muzycznie zebrali się w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury, by podzielić się swoją pasją, talentem, jak również sentymentem do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Jaki dzień najlepiej może zainaugurować magiczny okres zimowo – świąteczny ? Mikołajki oczywiście !

Migające lampki, słodki zapach piernika i cynamonu przeplatający się z zapachem zapalonych świeczek, kolorowe ozdoby na stół, okna czy choinki i oczywiście one same – cudownie ozdobione drzewka – pozwoliły nam przenieść się w czarodziejski świat najpiękniejszych, bo niezwykle rodzinnych świąt.

Wszyscy zebrani tym dniu w „Strzelnicy” stali się jedną wielką rodziną, cieszącą się nadchodzącym Bożym Narodzeniem. Młodzi Artyści pod opieką Pani … prezentowali swoje talenty wokalno muzyczne. Dziecięce głosy ogłaszające nam przybycie na świat Chrystusa, delikatny dźwięk skrzypiec i organów oraz magiczne otoczenie sprawiło, że głębiej odczuwano wszechogarniającą radość i miłość. Głośne dźwięki dzwoneczków, którymi Mikołaje sygnalizowali swoje nadejście, by zebranych obradować słodkim upominkiem ofiarowanym przez Panią Burmistrz Elżbietę Rybarczyk oraz Dyrekcję Ośrodka Kultury przenikające się z gromkim śmiechem dzieci uradowanych prezentami, pozwoliły nam poczuć się jeszcze bardziej szczęśliwymi i oczarowanymi.

W tym cudownym otoczeniu miejscowi artyści, których z roku na rok przybywa mogli podzielić się swoją pasją. Na przygotowanych stanowiskach znajdowały się kolorowe pudełka, świeczniki i dekoracje na stół wykonane metodą decoupage, filcowa biżuteria, torebki i nakrycia głowy, drewniane anioły, tabliczki i ozdoby choinowe, delikatne ozdoby wykonane na szydełku, słodko pachnące przyprawami korzennymi domki i ozdoby z piernika oraz kolorowe szkiełka w postaci biżuterii i witraży. Miejscowa drużyna harcerska upiekła słodkie pierniczki, którymi wszystkich częstowała. Na stoisku prezentowanym przez nasz Dom znaleźć mogliśmy prace Mieszkańców wykonane metodą quillingu oraz ze wstążki, kolorowe i błyszczące bombki udekorowane cekinami i koralikami. Zielone choinki, czerwone buty Mikołaja i kolorowe bombki dopełniły radosną atmosferę nadchodzących najpiękniejszych chyba w roku dni.

Ten właśnie Mikołajkowy dzień pozwolił Mieszkańcom Wielenia rozpocząć radosny i pełen miłości czas oczekiwania na Narodzenie Bożej Dzieciny.

MARTYNA MARCZAK