Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

„IDĄ ŚWIĘTA”

Dzięki uprzejmości uczniów i wychowawców ze szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu, nasi Mieszkańcy kolejny już raz mogli uczestniczyć w występach artystycznych przygotowanych z okazji zbliżających się najpiękniejszych Świąt – Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie klasy 5 zaprosili nas na występ z pogranicza opery i baletu. Przepiękny śpiew i cudowny „Taniec Aniołów” w mgnieniu oka przeniósł nas w magiczny świat … W świat, w którym uczniowie klas 2 przedstawili nam spektakl pt. „Betlejem jest w nas”. Mogliśmy tam podziwiać nie tylko wspaniałą grę aktorów i przepiękną scenografię, ale również, co najcenniejsze – odebrać wiele rad. Dzieci przypomniały nam, że każdego dnia musimy odpychać od siebie zło: zazdrość, gniew i pychę, bo to zamyka nasze serca na Miłość, a także niezwykle ważny fakt, że nikt nie jest sam. Wystarczy, że zauważymy i docenimy otaczających nas ludzi, a życie stanie się lepsze i w nasze serca wstąpi Dobro i Bóg.

Najmłodsi zaś – 6-letni artyści zaprosili nas na przedstawienie teatralne „Dziewczynka z zapałkami”. Piękna interpretacja baśni H. Ch. Andersena – ku głębokiej uciesze wszystkich zebranych – zaskoczyła zakończeniem. Dzieci poprosiły autora, by Dziewczynka zamiast umierać i trafić do nieba znalazła się tu na ziemi, we wspaniałym miejscu. I została – wśród przyjaciół, w gronie kochających się ludzi nareszcie mogła cieszyć się magią świąt.

Każda piękna bajka ma w sobie cenną radę. Dzieci poprosiły zatem i delikatnie nas pouczyły byśmy w każdym widzieli taką właśnie „dziewczynkę z zapałkami” i nigdy nie odmawiali pomocy innym, bo przecież nikt z nie wie, kiedy i kto może tego potrzebować.

Cudowna atmosfera i przepiękne występy napełniły nas wszystkich radością i nadzieją. Nie było to jednak wszystko, czym podzielili się z nami nasi Młodzi przyjaciele. Uczniowie przygotowali również kiermasz swoich prac. Przedstawili nam swoje zdolności, pomysły i ogromną radość ze zbliżających się Świat. A skoro „Idą święta” – jak głosił tytuł naszego spotkania, każdy z zaproszonych otrzymał kartkę, w której czytamy:

To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha

– w serca złamane i smutne, cicha wstępuje otucha.

To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu już wieków,

Pod dachem tkliwej kolędy, Bóg się rodzi w człowieku.

Radosnych i pogodnych Świąt bożego Narodzenia.

MARTYNA MARCZAK