Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

FESTIWAL PIOSENKI SENIORÓW W SZAMOTUŁACH

27 maja trzynasty już raz odbył się w Szamotułach Festiwal Piosenki seniorów, w którym, jak co roku uczestniczyła grupa Mieszkańców naszego Domu. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyło hasło „Pokój Wam”.

Na specjalne zaproszenie organizatorów przybyła z Warszawy nasza Matka Generalna Janina Kierstan i o godz. 10,00 rozpoczęła uroczysty jak zawsze festiwal. Matce Generalnej towarzyszyła Matka Prowincjalna – Siostra Grażyna z Poznania. Wystąpiły między innymi zespoły z Czarnkowa, Kaźmierza, Rogoźna Wielkopolskiego, Szamotuł, Lubasza, a nawet z okolic Sochaczewa. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach : chór – I miejsce zdobył chór kameralny z Czarnkowa oraz zespół, i tu laureatami zostały dwie grupy: Betlejemki z Szamotuł i Kaźmierzanki z Kaźmierza.

W przerwach między kolejnymi występami chórów i zespołów swoje umiejętności zaprezentowały dzieci. Wśród wielu atrakcji była loteria fantowa, a także kawiarenka, w której można było równie miło spędzić czas. Każdy mógł też obejrzeć wystawę obrazów malowanych przez Panią Aleksandrę Pruszkowską – seniorkę Domu Dziennego Pobytu w Szamotułach. Do Szamotuł przybyła także znana wszystkim piosenkarka Eleni, a jej występ niezmiernie wszystkich wzruszył. Piękne teksty jej piosenek, ale też sama obecność artystki sprawiły, że koncert był podsumowaniem jednego z tematów przewodnich spotkania – „Bądź dla innych, na co dzień serdeczny…”.

Radosna atmosfera towarzyszyła wszystkim przez cały czas pobyt w Szamotułach. Pełni zadowolenia, z piosenką na ustach wróciliśmy do Domu, ale już teraz niecierpliwością oczekujemy na kolejną edycję festiwalu. Mamy nadzieję, że to piękne wydarzenie odbędzie z naszym udziałem i w roku przyszłym.

ELŻBIETA GRAŚ