Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Czytany wtorek

Tradycyjnie już, w ostatnim tygodniu mijającego miesiąca Mieszkańcy naszego Domu zgromadzili się Świetlicy Głównej na Spotkaniu Poetycko Muzycznym. W świecie magii – bo takim właśnie jest świat poezji, świat w którym wszystko jest piękne i kolorowe, czasem trudne lecz opisane tak nastrojowo, że wzbudza tylko zachwyt – dzieje się wszystko…

I tak dzięki magii właśnie i dyskretnej pomocy terapeutów mogliśmy spotkać się w naszej „domowej kawiarence” i wspólnie delektować się nie tylko pyszną kawą i słodyczami ale również pięknem płynącym z poezji…

W tym miesiącu spotkanie poetycko – muzyczne splotło się z inną zabawą cykliczną pt. „Jaka to melodia”. Mieszkańcy nucąc mniej lub bardziej znane sobie utwory z kręgu Poezji Śpiewanej słuchali wierszy o muzyce oraz odgadywali utwory ukryte pod hasłami i kolorowymi nutkami.

Wszystko to wspaniale się przeplatało: słowa w muzyce, muzyka o słowie i pięknie opisany czar melodii, która mieszka w nas wszystkich.

MARTYNA ZAMIARA

KOMUNIKAT

W związku z szybkim wzrostem w Polsce zachorowań wywołanych koronawirusem oraz sezonem zachorowań na grypę dyrekcja Zespołu Domów Pomocy Społecznej w Wieleniu wprowadza zakaz odwiedzin mieszkańców we wszystkich oddziałach domu!

W przypadku ciężkiego stanu mieszkańca dopuszczalna jest wizyta tylko jednej ZDROWEJ osoby.

Zakaz odwiedzin obowiązuje od 25. września 2020r. do odwołania.