Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wizyta Świętego Mikołaja

Święty Mikołaj to chyba najbardziej znana i lubiana, nie tylko przez dzieci postać na całym świecie. Mikołaj był biskupem Miry. W tradycji przedstawiany jako starzec w infale, z okazałą brodą, z pastorałem i workiem prezentów. Święty Mikołaj według legendy, cały majątek rozdał biednym, a ze względu na przypisywane mu uczynki został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty.

6 grudnia Święty Mikołaj odwiedził wszystkich Mieszkańców naszego Domu i rozdał słodkie upominki. Ta wyjątkowa wizyta przebiegała w radosnej atmosferze. Dzień ten był szczególnie wyjątkowy, również dzięki wizycie dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku. Dzieci, Mieszkańcy, Siostry i pracownicy zgromadzili się w Kaplicy naszego Domu.

Siostra Barbara – Z-ca Dyrektora naszego Domu rozpoczęła spotkanie od zapoznania z prawdziwą historią o Świętym Mikołaju – biskupie z Miry. Ale oczywiście wszyscy czekali z niecierpliwością, by móc wreszcie się z nim spotkać, więc gromko zaśpiewali piosenkę „Ding dong”.

Mikołaj przybył w asyście Mieszkanek przebranych za anioły i rozdał wszystkim dzieciom słodkości.

Na zakończenie tego krótkiego, lecz jakże owocnego spotkania uczniowie wraz z nauczycielami złożyli serdeczne podziękowania za możliwość przeżycia spotkania z Mikołajem i Mieszkańcami naszego Domu.

Dla nas – Mieszkańców, Sióstr i pracowników było to także ważne i wzruszające doświadczenie.

Dziękujemy.