Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Pierwszy Dzień Wiosny

„Co to za pora roku? Zielone wszystko wokół,
Kwiaty na łące kwitną, choć czasem jeszcze zimno.
Ptaki wracają z dala, słonko mą twarz opala
I tylko narzekają, ci co alergię mają.
To Wiosna. To Wiosna.
Nadzieja radosna”

21 marca Mieszkańcy naszego Domu pożegnali zimę i powitali wiosnę. Było to niecodzienne wydarzenie, w którym wzięli udział nie tylko Mieszkańcy, pracownicy i Siostry, ale także zaproszeni goście z sąsiedniego Domu Pomocy Społecznej z Wielenia oraz grupa młodzieży działającej w Wolontariacie z Zespołu Szkół w Wieleniu.

Spotkanie rozpoczęła Siostra Dyrektor Barbara witając wszystkich zebranych tego dnia w naszej Świetlicy. Tak się złożyło, że tego dnia również swoje urodziny obchodził Kapelan naszego Domu, co uczciliśmy serdecznymi życzeniami i odśpiewaliśmy gromkie życzenia.
Wreszcie nadszedł czas na najważniejsze wydarzenie – Przedstawienie o Wiośnie w wykonaniu naszych Mieszkańców, którzy od blisko 2 miesięcy uczestniczyli w próbach do tego spektaklu. Byli bardzo, ale to bardzo podekscytowani tym wydarzeniem i lekko zestresowani.

Jednak jak tylko rozpoczęli inscenizację obserwowaliśmy ich niewątpliwie ukryty dotąd talent aktorski. Scena rozbrzmiewała dźwiękami skocznych piosenek o wiośnie i wiolobarwnymi kolorami postaci, w które wcielili się nasi Mieszkańcy: słońce, deszcz, wiatr, motyle, skowronek, biedronka, pszczółka no i oczywiście Pani Wiosna.

Nasi Aktorzy odnieśli wielki sukces, widownia biła gromkie brawa i wszyscy byli bardzo zachwyceni tym co zaprezentowali dla nas Mieszkańcy biorący udział w inscenizacji. Bardzo Im dziękujemy i liczymy na kolejne spektakle.

W kolejnej części spotkania panie terapeutki przygotowały dla wszystkich gry i zabawy o wiosennej tematyce. Były zagadki, krótkie konkurencje sportowe i zręcznościowe. Każdy mógł spróbować swoich możliwości i włączyć się do zabawy. Nie zabrakło również słodkości, które otrzymywaliśmy za udział w zabawach.

Mamy nadzieję, że tak powitana Wiosna zagości u nas na dobre.