Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Kolędowanie z Wolontariuszami

Wspólne kolędowanie jest polskim, pięknym zwyczajem kontynuowanym od lat, z pokolenia na pokolenie. Stwarza ono magiczną atmosferę, podczas której panuje radość, jedność i poczucie wspólnoty, wśród kolędników przysparza pozytywne emocje.

W środowe przedpołudnie Mieszkańcy naszego Domu wraz z Dyrekcją Domu, Siostrami i pracownikami gościli w kaplicy naszego Domu wolontariuszy z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół w Wieleniu.

Przy akompaniamencie gitary oraz organów zabrzmiały najpiękniejsze kolędy polskie i pastorałki. Były to m.in. „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezusa narodzonego”, „Triumfy Króla Niebieskiego”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem”, „W żłobie leży” czy „Gdy się Chrystus rodzi”.

Ale kolędowanie to nie jedyne atrakcje przygotowane tego dnia dla naszych gości i Mieszkańców. Z kaplicy przenieśliśmy się do Świetlicy Głównej Domu, gdzie czekały na nas przeróżne konkurencje i zabawy. Jedną z nich trzykrotnie powtarzającą się było podanie i odsłonięcie danej litery, jeżeli znajdowała się w haśle i odgadnięcie tytułów polskich kolęd. Inne zabawy to: przeciąganie skrzyni na linie i rzut piłeczką do kręgla, przerzucenie tyłem piłeczek znajdujących się w koszyczku do pozostałych zawodników w drużynie, rozwiązanie rebusów, a także podanie piłki od ostatniej osoby na sali do prowadzącej znajdującej się pod sceną – każda osoba musiała mieć tę piłkę w ręce i podać osobie siedzącej obok.

Wszyscy świetnie się bawili, odgłosy radości było słychać niemal w każdym zakątku naszego Domu. Każdy ze zgromadzonych został obdarowany cukierkiem a osoby, które zwyciężyły w danych konkurencjach otrzymały czekoladę. Na zakończenie wszyscy razem… zaśpiewaliśmy kolędy. Ale nie było to zwykłe śpiewanie kolęd, Siostra Barbara zorganizowała to w formie przyjacielskiej rywalizacji, w której nie było przegranych.