Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Kolędowanie to nie tylko śpiew …

„Śpiewać pięknie Bogu, to znaczy śpiewać z radością. Co znaczy śpiewać z radością? Znaczy to, aby rozumieć, że nie można wyrazić słowami tego, co śpiewa się sercem.”
Św. Augustyn

  Dzień Bożego Narodzenia minął już kilka tygodni temu, jednak wciąż jeszcze rozbrzmiewają w nas słowa kolęd. W styczniowe, niedzielne popołudnie spotkaliśmy się w kaplicy naszego Domu, by raz jeszcze złączyć swoje głosy we wspólny, radosny śpiew na chwałę Nowo Narodzonego.
  Kolędowanie to nie tylko śpiew, ale również dzielenie się radością, zatem nie mogło zabraknąć gości. Tradycją jest już, że w czasie Bożonarodzeniowym nasz Dom odwiedza Chór Harmonia z Parafii Św. Rocha wraz z księdzem Grzegorzem Grabowskim, by cieszyć nas najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami. W tym roku szeregi chóru zasilili młodzi soliści z Marianowa. Występ ten, jak i możliwość wspólnego radowania się z Narodzenia Pana, dał wiele radości i wzruszeń nie tylko nam – zgromadzonym w Kaplicy – ale również tym, którzy ze względu na swój stan zdrowia łączyli się z nami za pośrednictwem domowej telewizji.
  Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział: „Niech wasze śpiewanie przekracza granice! Wiecie, że słowo Anioł oznacza posłany. Wy jesteście na swój sposób posłani, aby szerzyć Bożą radość i przez wasz śpiew ukazywać, że wiara jest mocniejsza niż wątpienie, że nadzieja jest silniejsza niż beznadziejność, że miłość jest mocniejsza niż śmierć”. W duchu tych słów czekamy z niecierpliwością na przyszłoroczne spotkanie kolędowe, na którym mamy wielką nadzieję, znów gościć Chór Harmonia.
A za niedzielne spotkanie składamy serdeczne Bóg Zapłać.

AGNIESZKA NADLEWSKA