Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Jasełka

Jasełka odbywają się co roku tuż przed Bożym Narodzeniem i w okresie Bożego Narodzenia. Najważniejszym wątkiem w przedstawieniu jasełkowym są oczywiście narodziny Jezusa Chrystusa. Okres świąt Bożego Narodzenia – czas rodzinnej bliskości – sprzyja spotkaniom i jest okazją do budowania więzi, także w naszej społeczności.

17 stycznia nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu przygotowali dla Mieszkańców Zespołu Domów JASEŁKA.

Siostra Dyrektor rozpoczęła spotkanie od powitania naszych małych gości i ich wychowawców.

Był to barwny, rozśpiewany, roztańczony i radosny spektakl. A jak to w jasełkach bywa, w widowisku widzieliśmy Maryję, św. Józefa, pastuszków i aniołów objawiających Dobrą Nowinę oraz Kacpra, Melchiora i Baltazara zachwycających pięknymi strojami. Nie sposób wymienić każdego ucznia wcielającego się w rolę – zatem dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przedstawieniu. Między kwestiami aktorów rozbrzmiewały dźwięki kolęd.

Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia naszym Mieszkańcom z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka oraz wręczyli wszystkim własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami. Uczestniczący w jasełkach mali artyści sprawili, że nastrój Bożego Narodzenia wciąż jeszcze nam towarzyszy i trwamy nadal w bożonarodzeniowej tajemnicy miłości.

Mamy nadzieję, że wrażenia z jasełek zostaną długo w pamięci i cieszymy się, że wieloletniej tradycji stało się zadość.