Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

DZIEŃ BABCI

Na trzecim piętrze Zygmuntówki 21 dzień stycznia upłynął w tym roku w wielkiej radości. Wszystkie Mieszkanki wraz z personelem zebrały się w jadalni i tam obchodziły potrójne święto.

Z okazji imienin Pani Agnieszki – pracownika socjalnego wszyscy zgromadzeni odśpiewali chórem „Sto lat”, a Mieszkanki wręczyły słodki upominek, wyrażając tym swoją wdzięczność za codzienną pracę i obecność Pani Agnieszki wśród nich.

W tym też dniu obchodzone jest właśnie święto wszystkich kochanych Babć. Wszystkie zatem zgromadzone Babcie otrzymały słodycze i symboliczne kwiatki. Radość i uśmiechy przeplatały się z ogromnym wzruszeniem, wspomnieniami, w których przywoływano piękne lata spędzone z wnuczkami. Wszystko to sprawiło, iż nie jedna łezka zakręciła się w oku. Tak piękna uroczystość musiała koniecznie zostać uwieczniona na fotografiach, które przypominać będą te cudowne, wspólnie spędzone świąteczne chwile.

Ostatnim, bardzo miłym akcentem spotkania był fakt przyjęcia do grona Domowników nowej Mieszkanki Pani Doroty, którą powitali wszyscy gromkimi oklaskami.

W sercach i pamięci wszystkich obecnych to popołudnie zostanie na długie, długie dni. Wszystkim Babciom życzymy raz jeszcze wielu radości i błogosławieństwa Bożego oraz tego, aby radość dzisiejszego dnia rozświetlała ich codzienne życie.

KATARZYNA PIĄTKOWSKA