Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

„Z pobytu w tym Domu i opieki jaką jestem otoczona tu każdego dnia jestem bardzo zadowolona”

Urodziłam się 01.08.1932 roku w Nakle Śląskim, powiat Tarnowskie Góry.

Miałam trzy starsze od siebie siostry i jedną młodszą oraz również młodszego brata.

Podczas okupacji mieszkałam w Tarnowskich Górach i uczyłam się w niemieckiej szkole podstawowej, którą ukończyłam już po wojnie, a następnie uczęszczałam do gimnazjum.

W 1951 roku rozpoczęłam studia na Akademii Medycznej we Wrocławiu, na wydziale lekarskim.

W 1955 roku wyszłam za mąż i dwa lata później na świecie pojawił się pierwszy syn Zbigniew, a w 1962 roku drugi syn Ryszard.

Po ukończeniu studiów rozpoczęłam swoją pierwszą pracę zawodową w Ośrodku Zdrowia w Brzegu. Mieszkałam tam do 1964 roku, a następnie przeniosłam się do Piławy Górnej, gdzie do 1982 roku pracowałam w Międzyzakładowej Przychodni Przemysłowej.

W 1983 roku zamieszkałam w Krzyżu Wielkopolskim i podjęłam pracę w Przychodni Kolejowej, początkowo jako kierownik, a następnie lekarz zakładowy i rodzinny. Pracowałam tam do 1998 roku, kiedy to z powodu licznych chorób przeszłam na rentę, a następnie na emeryturę.

Z racji ciągle nękających mnie chorób, a co za tym idzie brakiem możliwości zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych wymagałam całodobowej opieki.

W 2004 roku zamieszkałam, zatem w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Wieleniu i przebywam tu do chwili obecnej.

Mieszkam w pokoju jednoosobowym z przepięknym widokiem na park, który obecnie pokryty jest białym puchem.

Z pobytu w tym Domu i opieki jaką jestem otoczona tu każdego dnia jestem bardzo zadowolona.