Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

„Mimo iż jestem tu bardzo krótko wiem, że tutaj jest mój dom, tu jest moje miejsce”

Na imię mam Dorota. Urodziłam się w Poznaniu. Najpierw mieszkaliśmy u babci na ulicy Głogowskiej, później tata dostał mieszkanie i przeprowadziliśmy się na ulicę Szamotulską. Mam siostrę bliźniaczkę młodszą Az o 7 minut oraz młodszego brata.

Ukończyłam 8 klas specjalnej szkoły podstawowej. Po jej ukończeniu podjęłam pracę w Spółdzielni Inwalidów „Jedność” mieszczącej się przy ul. Żeromskiego. Zajmowałam się tam sprzątaniem hal, biur, modelarni.

Następnie pracowałam jako kaletnik. Praca polegała na wykańczaniu toreb na zakupy i damskich torebek. Pracowałam tam 24 lata.

Po śmierci rodziców nie chciałam mieszkać razem z bratem w rodzinnym domu. Siostra znalazła dla mnie Dom Pomocy Społecznej w Wieleniu. Pokazała mi to miejsce w Internecie – od razu mi się spodobał, już wiedziałam, że w nim zamieszkam.

Do Wielenia przyjechałam w marcu tego roku. Zostałam bardzo miło przyjęta. Mieszkam w 3 – osobowym pokoju z Panią Krysią i Panią Jadzią.

Jestem bardzo zadowolona. Siostry i Panie, które pracują na oddziale są bardzo miłe i chętnie mi pomagają. Chodzę na zajęcia do świetlicy, pomagam na oddziale, uwielbiam ergoterapię, korzystam z biblioteki.

Mimo iż jestem tu bardzo krótko wiem, że tutaj jest mój dom, tu jest moje miejsce. I nie zamierzam stąd odejść.