„Mimo iż jestem tu bardzo krótko wiem, że tutaj jest mój dom, tu jest moje miejsce”

Na imię mam Dorota. Urodziłam się w Poznaniu. Najpierw mieszkaliśmy u babci na ulicy Głogowskiej, później tata dostał mieszkanie i przeprowadziliśmy się na ulicę Szamotulską. Mam siostrę bliźniaczkę młodszą Az o 7 minut oraz młodszego brata.

Ukończyłam 8 klas specjalnej szkoły podstawowej. Po jej ukończeniu podjęłam pracę w Spółdzielni Inwalidów „Jedność” mieszczącej się przy ul. Żeromskiego. Zajmowałam się tam sprzątaniem hal, biur, modelarni.

Następnie pracowałam jako kaletnik. Praca polegała na wykańczaniu toreb na zakupy i damskich torebek. Pracowałam tam 24 lata.

Po śmierci rodziców nie chciałam mieszkać razem z bratem w rodzinnym domu. Siostra znalazła dla mnie Dom Pomocy Społecznej w Wieleniu. Pokazała mi to miejsce w Internecie – od razu mi się spodobał, już wiedziałam, że w nim zamieszkam.

Do Wielenia przyjechałam w marcu tego roku. Zostałam bardzo miło przyjęta. Mieszkam w 3 – osobowym pokoju z Panią Krysią i Panią Jadzią.

Jestem bardzo zadowolona. Siostry i Panie, które pracują na oddziale są bardzo miłe i chętnie mi pomagają. Chodzę na zajęcia do świetlicy, pomagam na oddziale, uwielbiam ergoterapię, korzystam z biblioteki.

Mimo iż jestem tu bardzo krótko wiem, że tutaj jest mój dom, tu jest moje miejsce. I nie zamierzam stąd odejść.