Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

„Podjęłam dobrą decyzję przyjeżdżając do Wielenia”

Czas tak szybko mija. To już 6 lat jak zamieszkałam wraz z moją córką w Wieleniu. Nawet nie wiem kiedy czas tak szybko przeminął. Pamiętam jakby to było wczoraj. Całe to zamieszanie i obawy przed zamieszkaniem tutaj. Najważniejszą jednak rzeczą było dla mnie to, że będę mieszkała z córką w jednym pokoju. Jest ona najważniejszą osobą w moim życiu. Tylko ona mi pozostała. Wszyscy moi najbliżsi dawno już odeszli.

Całe życie się nią opiekowałam, robiłam to najlepiej jak potrafiłam.

Jednak przyszedł taki czas, że i ja zaczęłam potrzebować pomocy i opieki.

Pytacie o moje wspomnienia, rzeczy, które się w moim życiu wydarzyły, bywało różnie – lepsze i gorsze okresy. Sytuacje, które będę pamiętać i wspominać z uśmiechem do końca życia, ale również i takie, które najchętniej wymazałabym z pamięci.

Nie chcę wspominać tego co było, najważniejsza dla mnie jest przyszłość mojej córki. Nie oszukuję się, przyjdzie taki czas, że odejdę i ona zostanie sama. Ta świadomość mnie przeraża, choć wiem, że będzie tu miała najlepszą opiekę i samych życzliwych ludzi wokół siebie. Fakt ten kolejny raz utwierdza mnie w przekonaniu, że 6 lat temu podjęłam dobrą decyzję przyjeżdżając do Wielenia.