Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Drogie Siostry, Szanowni Państwo!

Każdego dnia, na nowo podejmujemy swoje zadania służąc jak najlepiej człowiekowi w potrzebie. Realizujemy tę misję w przekonaniu, że każdy człowiek ma prawo do godziwego życia w warunkach dających Mu poczucie bezpieczeństwa, zrozumienia i serdeczności. Wydaje się, że to takie proste, ale każdy dzień pokazuje nam jak trudne to wyzwanie.

Wymaga ono od nas ustawicznej gotowości do niesienia pomocy, niezwykłej cierpliwości, pogody ducha, optymizmu, życzliwości dla drugich, zwykłych chęci i właściwego zachowania w każdej chwili, a także umiejętności zwalczania własnych niedoskonałości i samokontroli. Aby spełniać jak najlepiej swoje posłanie wybraliśmy jakość. Jakość nie jest naszym celem, ale sposobem na to, aby wyznaczone cele w służbie innym – osiągnąć. Jakość to nasza codzienność – rzetelność, uczciwa praca i nie marnowanie danego nam czasu. Pozostaje za nami trzeci audit zewnętrzny. Niezgodności po raz kolejny nie stwierdzono. To wysiłek i sukces wszystkich zatrudnionych w naszym Domu.

Za to zaangażowanie dziękuję dziś serdecznie wszystkim Siostrom, dzielnie kontynuującym ideę naszego Założyciela i dzieło Swych Poprzedniczek, które tu w Wieleniu zakorzeniły się ponad 70 lat temu. Słowa podziękowania kieruję również do pracowników świeckich, którzy z personelem zakonnym nie ustają w służbie potrzebującemu, choremu i cierpiącemu.

Przed nami kolejne zadania, których jakość zdecyduje czy za rok o tej porze uzyskamy zewnętrzne, niezależne potwierdzenie w postaci przedłużenia ważności certyfikatów ISO i IQ NET na kolejne 3 lata. Oto dla nas zadanie, aby utrzymać poziom świadczonych usług na wymaganym poziomie, z których będą zadowoleni zarówno nasi Mieszkańcy jak i Ich Rodziny. Stąd też musimy pomnażać nasze doświadczenia, ciągle na nowo wykorzystując i doskonaląc swoje zawodowe talenty. W imieniu najwyższego kierownictwa dziękujemy Siostrom i Państwu za dotychczasową współpracę, życząc jednocześnie zdrowia, wytrwałości i satysfakcji i jak najwięcej uśmiechów naszych Mieszkańców.

Szczęść Boże!

Tekst listu skierowanego przez Siostrę Dyrektor do Personelu Domu z okazji zakończenia auditu zewnętrznego.

Krystyna Heppner – Pełnomocnik Dyrektora ds. Jakości