Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ZAWODY SPORTOWE

Jeszcze trochę lata, ale już i trochę jesieni – piękny, ciepły dzień. Mieszkańcy naszego Domu spotkali się zatem na łonie natury, by jak każdego roku wziąć udział w zawodach sportowych.
Przed rozpoczęciem rywalizacji, Siostra Weronika poprowadziła krótką rozgrzewkę, prezentując zestaw ćwiczeń ogólno – usprawniających.
Mieszkańcy – jak zawsze – licznie przybyli na spotkanie i do każdej konkurencji zgłaszało się wielu chętnych. Rzut piłeczką w kręgle, bieg z przeszkodami, odbijanie piłeczki, bieg w parach oraz dwie konkurencje przeznaczone dla uczestników poruszających się na wózkach: wyścigi oraz rzut piłeczką do celu – wszystko to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
Zawodnicy wykazali się niespotykanym zaangażowaniem i umiejętnościami sportowymi, za co zostali nagrodzeni przez jurorów.
Udział w zawodach sportowych daje Mieszkańcom radość z osiągnięć i własnych umiejętności, pozwala im poznać znaczenie sportu dla zdrowia, znaczenie samej, zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim pozwala rozwijać i wzmacniać kontakty interpersonalne.
Wiele radości i dobrych wspomnień zabrali Mieszkańcy do swoich Domów, deklarując jednocześnie swój udział w swego rodzaju naszym święcie sportu, w przyszłym roku.

IWONA ZAGOZDON-SZMYT