Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

„ZAMIESZANIE W KRAINIE BAJEK”

Przyzwyczajeni jesteśmy do występów teatralnych w wykonaniu dzieci przygotowujących je dla dorosłych: rodziców, dziadków, czy nauczycieli. W sobotni poranek jednak, na zaproszenie władz Stowarzyszenia Przyjaciół Świętego Zygmunta Felińskiego przybyli do naszego Domu rodzice dzieci z wieleńskiego przedszkola i zaprezentowali Mieszkańcom swój talent aktorski.
Przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek” przygotowali oni dla własnych dzieci, jednak po premierze bajki w przedszkolu, stwierdzili, iż warto pochwalić się tym również w naszym Domu. Zwrócili się zatem do Prezesa Zarządu Stowarzyszenia – Siostry Barbary Borowiak o wyrażenie zgody na umilenie czasu Mieszkańcom Zespołu Domów Pomocy Społecznej, z którym na co dzień stowarzyszenie współpracuje. Aktorzy brawurowo odegrali role: Jasia i Małgosi, Czerwonego Kapturka, Złego Wilka, Czarownic, Siedmiu Krasnoludków, Króla Bajek, Dobrej Wróżki i Kota w butach. Każda z wymienionych postaci przedstawiona została wyjątkowo i oryginalnie, a doskonałą grę uzupełniały fantastyczne stroje.
Mieszkańcy byli zachwyceni. Słowa uznania i podziękowania w Ich imieniu i w imieniu Stowarzyszenia, wyraziła Siostra Barbara Borowiak, wręczając na ręce Dyrektor Przedszkola – Pani Aldony Grzebyty i Pani Bernardyny Nowakowskiej, upominki dla dzieci przedszkolnych.
Pani Dyrektor Aldona Grzebyta dziękując za występ powiedziała, że widziała już wiele teatrzyków, w których grali profesjonalni aktorzy, ale żaden z nich nie zrobił na niej takiego wspaniałego wrażenia. I my potwierdzamy.

IWONA ZAGOZDON SZMYT