Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zajęcia przyrodniczo – edukacyjne w Nadleśnictwie Potrzebowice

25 czerwca wybraliśmy się do Nadleśnictwa Potrzebowice na zajęcia przyrodniczo – edukacyjne. Pogoda dopisała – było ciepło i słonecznie. Wyruszyliśmy z domu o godzinie 9 i po około godzinie dotarliśmy na miejsce. Duża grupa sprawniejszych Mieszkańców drogę pokonała spacerem, a mniej sprawni busami.

Nadleśnictwo Potrzebowice to piękne miejsce, położone w sercu lasów. Na terenie nadleśnictwa znajduje się wiele szlaków turystycznych, ścieżek edukacyjnych i miejsc odpoczynkowych. Dla nas również przygotowano spacer ścieżką przyrodniczo – edukacyjną, podczas której odbyliśmy praktyczną lekcję botaniki. Mogliśmy poznać wiele ciekawych informacji o lesie i jego mieszkańcach oraz podziwiać piękno przyrody i cieszyć się świeżym powietrzem.

Po spacerze rozłożyliśmy się na pikniku pod wiatą, która usytuowana jest przy ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej “Dziewanna”. Zbudowana została w parkowej części trasy, a od zachodu sąsiaduje z arboretum. W wiacie znajdują się ławy i stoły oraz miejsce na ognisko. Zabraliśmy ze sobą jedzenie, napoje i koce. Wspólnie zjedliśmy usmażoną na ognisku kiełbaskę, piliśmy, rozmawialiśmy i śmialiśmy się.

Około godziny 13- ej wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Wycieczka do Nadleśnictwa Potrzebowice była bardzo udana. Wspaniale spędziliśmy czas na łonie natury. Była to doskonała okazja do odpoczynku i relaksu. Polecamy wszystkim to wspaniałe miejsce!