Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zabawa karnawałowa – Hawajskie Klimaty

„Człowieku, ucz się tańczyć,
bo cóż będą z Tobą robić aniołowie w niebie”
Św. Augustyn

  Karnawał to czas zabaw i radości, wspólnego tańca, śmiechu i hucznych balów. Swoją tradycją sięga aż do czasów starożytnego Rzymu. Przez wieki ludzie w różnych miejscach na ziemi kultywowali w najróżniejsze sposoby ten wesoły czas. Zwyczaj ten również u nas jest wciąż żywy.
  Grupa Mieszkanek z naszego Domu otrzymała zaproszenie od Panów z zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej na bal karnawałowy zatytułowany Hawajskie Klimaty. Panie z radością odpowiedziały na zaproszenie i w czwartkowe popołudnie ubrane w tradycyjne, hawajskie spódnice hula, z girlandami kwiatów na szyjach udały się na zabawę. Przybyli tam również goście z innych Domów – między innymi z Gębic czy Trzcianki.
  W pięknie ustrojonej sali powitały nas hawajskie tancerki. Zabawa rozpoczęła się odtańczeniem tradycyjnego tańca Hula. Później wszyscy bawili się w rytmie nowych i tych trochę starszych przebojów disco. Na parkiecie wirowały kolorowe pary, rozbrzmiewał śmiech i gwar rozmów. Odżyły zawiązane w przeszłości znajomości i przyjaźnie, nawiązały się też nowe, które – mamy taką nadzieję – przetrwają przez wiele kolejnych lat.
 W chwilach przerwy między tańcami można było posilić się słodkościami i owocami. Tradycyjnie już na gości czekała też pyszna kolacja.
 Wróciłyśmy zmęczone, ale bardzo szczęśliwe – ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Teraz czekamy na Bal Karnawałowy w Naszym Domu. I kto wie? Może i do nas zawitają mili goście…

KAROLINA GRZYBOWSKA