Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ZABAWA KARNAWAŁOWA

“Muzyka jest pośrednikiem między

obszarem zmysłów i ducha”.

Ludwig van Beethoven

Karnawał, to przede wszystkim okres balów i zabaw. Po południu 12 lutego, a był to tradycyjnie zwany „Tłusty Czwartek” rozpoczęła się w głównej świetlicy Domu ostatnia już w tym roku zabawa karnawałowa.

W pięknie przystrojonej balonami i serpentynami świetlicy zgromadzili się chętni do dobrej zabawy Mieszkańcy, ale także zaproszeni z sąsiedniego Domu Pomocy Społecznej goście wraz z ich opiekunem.

Od samego rana trwały gorączkowe przygotowania do nadchodzącego balu przebierańców. Przy pomocy terapeutek zajęciowych i opiekunek, Mieszkańcy wyczarowywali przepiękne stroje. Nie zabrakło zatem m.in.: kowboja, pszczółki, rusałki, rockmana, księżniczek, a także kota, pirata czy dam dyskotekowych i „dzidziusia”.

Pięknie przygrywający do tańca zespół „SAGA” z Krzyża Wlkp. sprawił, że na parkiecie ani przez chwilę nie brakowało tancerzy. W przerwach uczestnicy mogli posilić się ciasteczkami i cukierkami, ale także jak na „Tłusty Czwartek” przystało, pysznymi pączkami.

Dodatkową atrakcją były wszelkiego rodzaju konkursy i zabawy. Jedna z zabaw polegała na odgadnięciu tylko za pomocą dotyku, przedmiotu ukrytego w kolorowym pudle. Było też kończenie po podaniu kilku pierwszych wyrazów znanych przysłów, a także wiele innych zgadywanek. Dużo radości, a co za tym idzie – uśmiechów na twarzach sprawiło zebranym nagradzanie przebierańców, bowiem każdy z nich otrzymał drobny upominek.

Późnym wieczorem, zmęczeni, ale jakże zadowoleni rozeszli się wszyscy do swoich Domów.

WIOLETTA NOWAK