Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Gdy za oknem przymrozek, a białe płatki śniegu jak puch spadają z nieba, to ostatni dzwonek na bal . Zanim więc na naszych ustach zagości śpiew radosnych kolęd, czas oczekiwania Adwentowego na Boże Narodzenie rozpoczyna Zabawa Andrzejkowa!

Jak co roku, na dźwięki muzyki liczne grono Mieszkańców przybyło do świetlicy, by wspólnie – w atmosferze radości, wśród tańców, konkursów i zagadek spędzić czas.

Tegoroczne świętowanie odbyło się 26.11.2015 r. o godz. 13:30. Sala szybko się zapełniła. Radosne tony i skoczne tańce przeplatane były zagadkami, wspólnymi zabawami i rywalizacjami w grach takich jak: „Kra – puzzle”, „Bitwa na śnieżki”, „Zagadki balony”, „Zabawa w zamki i księżniczki” oraz „Taniec z balonami”.

Najbardziej jednak oczekiwanym punktem wieczoru okazało się tradycyjne lanie wosku i odgadywanie ukrytych w odlanych figurach kształtów. Nie zabrakło także posiłku w postaci drobnego słodkiego poczęstunku, który zmobilizował wszystkich do kontynuowania radosnych pląsów.

Czas upływał nieubłagalnie i choć uśmiech i radość nie znikały z twarzy Mieszkańców i żal było się rozstawać, zegar wybił ostatnie minuty wspólnego świętowania.

S. KATARZYNA PIĄTKOWSKA