Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

XVIII TURNIEJ POEZJI MÓWIONEJ I ŚPIEWANEJ „ŁAGODNE KLIMATY”

20 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury „Strzelnica” odbył się XVIII Turniej Poezji Mówionej i Śpiewanej „Łagodne Klimaty”.

Grupa naszych Mieszkańców wybrała się tam również. Z wielkim zainteresowaniem kibicowali zmaganiom młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych w poezji mówionej i śpiewanej. Przyglądamy się temu turniejowi już od kilku lat i nasza wspaniała młodzież ciągle nas zaskakuje. Są odważni, ambitni, poezja w ich wykonaniu jest przepiękna – można zaryzykować stwierdzenie – artystyczna.

Konkurs uświetnił recital Ewy Czajki, pt. „Kocham Cię życie”, po którym nastąpiło ogłoszenie wyników. Poziom ogólnie był bardzo wysoki i jednocześnie wyrównany, zatem obrady jury musiały być burzliwe. Młodzi wykonawcy otrzymali dużo wyróżnień i nagród i tu należy zaznaczyć, że w kategorii poezja mówiona wyróżnieni zostali reprezentanci Wielenia. Wiadomo, że poezję każdy przyjmuje na swój sposób, ale na pewno każdego ubogaca ona duchowo. W dzisiejszym, zagonionym świecie jest ona balsamem dla duszy, pozwala się wyciszyć, nastraja do refleksji, niemal zmusza do zatrzymania się, choć na chwilę.

Dziękujemy organizatorom i cieszymy się, że każdego roku mamy okazję uczestniczenia w tym „Święcie Poezji”, ciągle z tymi samymi, miłymi odczuciami.

BOŻENA KRÓLICZAK