Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

XV FESTIWAL PIOSENKI SENIORÓW

24 maja mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w jubileuszowym już – XV Festiwalu Piosenki Seniorów w Szamotułach.
Wspominając narodziny tej niezwykle ważnej dla wielu jej uczestników imprezy, należy podziękować Matce Generalnej Janinie Kierstan, z której to inicjatywy możemy się teraz cieszyć dziełem wielbiącym Boga, ukazującym piękno, ale i wyrażającym szacunek dla naszej Ojczyzny. Nie można też zapomnieć o współtwórczyni festiwalu – Siostrze Barbarze Szarkiewicz, która całe swe serce oddała corocznym przygotowaniom do tego wydarzenia i aktywnie w nim uczestniczyła.
Stare powiedzenie mówi, że „kto śpiewa, ten dwa razy się modli” – a kto wspólnie śpiewa ?
Zagłębiając się zatem w meandry codziennego życia, coraz częściej dochodzimy do wniosku, że mądrość ludowa, którą wielu stara się wyprzeć z codzienności, jest niezwykłym drogowskazem w dręczących nas kwestiach. Chwalmy zatem Pana na każdy sposób, akcentujmy w swoim śpiewie dobro i tak zwyczajnie spotykajmy się. Spotykajmy się, bądźmy razem i „Idźmy i głośmy” o co prosił nas Ojciec Święty Franciszek, ogłaszając rok 2017, Rokiem Ewangelizacji.
Organizatorom corocznych festiwali dziękujemy za ogromny trud i serce wkładane w przygotowanie ich. Życzymy, aby dzieło chwalące Najwyższego nie miało końca.
I śpiewajmy…. Niech nasze głosy docierają wszędzie tam, gdzie smutek, gdzie brak wiary, gdzie zniechęcenie i melodią ocierają łzy. Przede wszystkim jednak – niech chwalą Boga.

S. EWA POLLUS