Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

XIV FESTIWAL PIOSENKI SENIORÓW – SZAMOTUŁY 2016

„W polski naród zjednoczeny…
Naznaczeni znakiem krzyża…
Ufni w bogu dziś idziemy…”
  (z Hymnu na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski)
  31.05.2016 r. przedstawiciele Mieszkańców naszego Domu wraz z opiekunami pojechali do Szamotuł, gdzie w Hali Sportowo – Widowiskowej „Nałęcz” przy Zespole Szkół nr 3 odbył się XIV Festiwal Piosenki Seniorów.
  Tegoroczne hasło festiwalu zostało zaczerpnięte z jednego z hymnów Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski i miało odzwierciedlenie w tematyce prezentowanych utworów. Każdy z przybyłych zespołów przedstawił 3 utwory: jeden o tematyce chrześcijańskiej, drugi patriotycznej, trzeci natomiast był dowolny.
  O godzinie 10:00 uroczystego otwarcia dokonała S. Regina Pobiedzińska – Dyrektor Domu Dziennego Pobytu prowadzonego przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi w Szamotułach i powitała 14 zespołów przybyłych m.in. z: Wągrowca, Lubasza, Szamotuł, Pszczewa, Środy Wielkopolskiej, Czarnkowa, Rogoźna i innych.
  Zespoły prezentowały swoje utwory w trzech częściach. Jury oceniło ich występy i przyznało nagrody oraz dyplomy.
  W przerwie obiadowej zaprezentowały się dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej z Szamotuł pod kierunkiem S. Moniki Szymczak, przedstawiając zebranym kilka tanecznych układów. Swoim występem festiwal uświetniła tez młodzież – dwie pary zatańczyły m.in. walca, rumbę, sambę i taniec argentyński.
  Stałym gościem festiwalu była zwykle Pani Eleni, ale w tym roku niestety nie mogła być obecna. Organizatorzy jednakże połączyli się z artystką telefonicznie – piosenkarka pozdrowiła serdecznie wszystkich zebranych, życząc im miłej zabawy.
  Podczas Festiwalu można było też skorzystać z licznych atrakcji m.in.: z usług stowarzyszeń troszczących się o nasze zdrowie np. Stowarzyszenia Diabetyków oraz Stowarzyszenia Flandria. Była również loteria fantowa oraz kiermasz wyrobów wykonanych w Warsztatach terapii Zajęciowej z Szamotuł. Była też kawiarenka, w której dla chętnych serwowano kawę i słodkie przekąski.
  Czas upływał w miłej, serdecznej atmosferze. Nasi Mieszkańcy kibicujący głośno poszczególnym zespołom, otrzymali na zakończenie dyplom kibica oraz drobny upominek. Do Domu wróciliśmy w godzinach popołudniowych – zmęczeni nieco, ale niezwykle radośni i zadowoleni.

S. BARBARA BOROWIAK