Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

X Piknik Rodzinny

  „Zbyt często życie ludzkie rozpoczyna się
i kończy pozbawione radości i pozbawione nadziei.”
Jan Paweł II

  Jakże szybko upływa czas…. Tak niedawno przeżywaliśmy nasz pierwszy rodzinny piknik, a już wczoraj obchodziliśmy mały jubileusz. Od kilku dni, podczas których przygotowywaliśmy się do wydarzenia, które miało przynieść naszym Mieszkańcom radość właśnie i nadzieję, prosiliśmy Matkę Najświętszą o opiekę nad nami i dobrą pogodę.
  W niedzielny poranek 5 sierpnia, od rana zaczęli się pojawiać pierwsi, wyczekiwani przez naszych Mieszkańców goście.
  Tradycyjnie już rozpoczęliśmy to radosne, rodzinne spotkanie o godz. 10,30 uroczystą Mszą Św. którą w intencji Mieszkańców, Pracowników, ich Rodzin i wszystkich przybyłych gości odprawił Ksiądz Kapelan Andrzej Wojciechowski.
  Piknik rozpoczęła S. Dyrektor Ewa Pollus, która w serdecznych słowach powitała Matkę Generalną Janinę Kierstan, Matkę Prowincjalną Reginę Pobiedzińską, Siostrę Grażynę Koźlik – Przełożoną z Szamotuł, Burmistrza Wielenia – Panią Elżbietę Rybarczyk, Sekretarza UMiG W Wieleniu – Panią Krystynę Heppner, Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury – Panią Alicję Adamczyk, członków Klubu Seniora „W kwiecie wieku” z Panią Prezes Ireną Mrotek, Orkiestrę Dętą działającą przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wieleniu z jej Kapelmistrzem Panem Tomaszem Wyrzykowskim oraz Prezesem – Panem Łukaszem Piochaczem, Prezesa Koła Pszczelarzy w Wieleniu Pana Ireneusza Piątka i wszystkich miłych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.
  Mieliśmy ogromną przyjemność wysłuchania koncertu w wykonaniu wyżej wspomnianej orkiestry, a po nim S. Dyrektor zaprosiła wszystkich na obiad.
  Po posiłku rozpoczęła się zabawa taneczna, w przerwie której wystąpili rodzice naszych milusińskich z wieleńskiego przedszkola oraz członkowie Klubu Seniora. Przedstawili nam bajkę pt. „Czerwony Kapturek”, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
  Mieszkańcy Domu cały rok wykonują w ramach terapii zajęciowej różnego rodzaju piękne przedmioty. Można je było podziwiać na Kiermaszu zorganizowanym w holu pawilonu Józefówka.
  Tak Mieszkańcy, jak i ich goście wspaniale się bawili przy dźwiękach zespołu muzycznego „Układ” – parkiet nie pustoszał nawet na chwilę. Wszyscy zmęczeni nieco, ale bardzo szczęśliwi, cieszyli się obecnością najbliższych – spacerowali po parku, częstowali się kawą i pysznymi ciastami.
  Można też było zjeść orzeźwiające lody czy cukrową watę, a chętni mogli poddać się kolorowym rysunkom na ciele.
  I jak każdego roku, to wyczekiwane przez wszystkich wydarzenie było ogromnym przeżyciem, wielką radością i niejednokrotnie wzruszeniem.
  Po podwieczorku Siostra Dyrektor zakończyła spotkanie dziękując wszystkim za wszystko, a szczególnie Dobremu Bogu i Matce Najświętszej za wysłuchanie modlitw, za dobrą pogodę, za piękne, wspólnie przeżyte chwile.
  Z wdzięcznym sercem zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, a po nim piękną pieśń pt. „Zapada zmrok”
  Nasi Mieszkańcy rozeszli się do swoich pokoi, a tam z pewnością jeszcze długo trwały rozmowy o radosnych chwilach tej pięknej niedzieli.
  Zatem do zobaczenia znów za rok – taką mamy ogromną nadzieję.

S. BARBARA BOROWIAK