Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wyjazd nad Jezioro Lipie w miejscowości Długie

30 czerwca odwiedziliśmy miejscowość Długie – wieś w gminie Strzelce Krajeńskie Wycieczka rozpoczęła się przy nieco pochmurnym niebie, nie popsuło nam to jednak dobrych nastrojów. Chęć wspólnej zabawy i radość z długo wyczekiwanego wyjazdu zdominowała obawy co do pogody.

Pogoda jednak nie zawiodła, więc zażyliśmy kąpieli w ciepłej wodzie jeziora, przy bardzo sprzyjającej temperaturze powietrza. Plaża była całkowicie do naszej dyspozycji, a spacery po jej brzegu sprawiały wszystkim czystą przyjemność. Nasi Mieszkańcy czerpali pełnymi garściami z uroków eskapady, obserwując bawiących się w jeziorze, rozmawiając i tak zwyczajnie leżąc na kocach. Po niezwykle uciążliwym dla wszystkich czasie pandemii, było to wyjątkowe wydarzenie.

Otoczenie jeziora jest bardzo zróżnicowane – począwszy od okalających je lasów, po domki stojące na stromych zboczach. W tak urokliwym miejscu zjedliśmy smaczny deser lodowy, a po dłuższym plażowaniu tradycyjny obiad w postaci fileta drobiowego z sosem kurkowym i frytkami oraz zestawem surówek.

Wszyscy mimo zmęczenia wróciliśmy z wycieczki bardzo zadowoleni.

Dobra zabawa na plaży i wrażenia związane z przyrodą spowodowały, że wspominając ten piękny dzień będziemy z niecierpliwością oczekiwać kolejnej wyprawy. Wyjazd dla wszystkich był wyjątkowy, za co z całego serca dziękujemy.