Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wycieczka do Mięrzęcina

Piękna pogoda 29 lipca sprzyjała autokarowej wycieczce grupie Mieszkańców naszego Domu wraz z opiekunkami, oraz Sióstr do Mierzęcina.

Piękne otoczenie pałacu – wspaniały park oraz folwark zachwyciły wszystkich uczestników wycieczki zaraz po dotarciu na miejsce, ale to tylko była maleńka część tego, co mieliśmy za chwilę zobaczyć. Przepięknie umeblowane komnaty pałacowe w pełni oddawały klimat dawnej rezydencji. Szczególnie zachwyciła wszystkich sala balowa, ogrodowa, a także salon muzyczny z zabytkowym fortepianem oraz salon z kominkiem. Niezmiernie ciekawą budowlą był znajdujący się poza kompleksem pałacowym stary kościół. Ze względu jednak na trwające w nim prace remontowe finansowane przez Unię Europejską, o czym poinformował Siostry napotkany po drodze Ksiądz nie można było do niego wejść.

Wspomniane na początku otoczenie – malowniczy park japoński z przylegającymi jeziorami, zachwycały niepowtarzalnym pięknem.

Po nieco jednak wyczerpującym spacerze udaliśmy się do znajdującej się w podziemiach pałacu eleganckiej restauracji na obiad. Po posiłku, już na łonie natury, pod parasolami podziwiając jednocześnie jazdę konną zjedliśmy lody. Cudownie spędzony dzień szybko minął i nadszedł czas powrotu. Z pewnym żalem, że trzeba się już żegnać, ale niezmiernie zadowoleni z przeżytych chwil wróciliśmy do Domu.

AGNIESZKA NADLEWSKA