Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

WYCIECZKA DO BIAŁEJ

Piękna, słoneczna pogoda, której niestety tak mało dało nam tegoroczne lato, jak na zamówienie sprawdziła się w czwartek 24 sierpnia. Wtedy właśnie grupa naszych Mieszkańców postanowiła odwiedzić pobliską miejscowość Biała – tzw. „serce Puszczy Nadnoteckiej”.
Szum drzew, zapach grzybów leśnych, woda, plaża i słońce … o czym więcej marzyć w wakacyjny dzień ? Dzień wolny od trosk, zajęć i obowiązków? Było wszystko, albo jeszcze więcej. Zapaleni grzybiarze nie omieszkali zmarnować okazji, by choć na chwilę wybrać się do lasu. Siostra Weronika i kilkoro Mieszkańców znaleźli nie tylko jagody, jeżyny, czy pięknie kwitnący malowniczy wrzos ale także prawdziwki, kurki i zajączki. Wyprawa zatem zakończyła się niewątpliwym sukcesem.
A poza tym: dla każdego coś miłego. Zabawy ruchowe z chustą Klanza, gra w badmintona, piłkę plażową, leżakowanie i opalanie się na kocach, wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary oraz ćwiczenia z kijkami. Na zakończenie zaś pieczenie pysznych kiełbasek przy ognisku.
Wyjazd był bardzo udany. Naładowani pozytywną energią i ciepłymi promieniami słońca czekamy na kolejny, który odbędzie się już niedługo.

MARTYNA MARCZAK