Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wiosna, ach to Ty…

Nastała wiosna, a wraz z nią serca naszych Mieszkańców zabiły mocniej. Uśmiech częściej gości na Ich twarzach, a to wszystko za sprawą słonecznych dni, podczas których aktywnie spędzają czas wolny na świeżym powietrzu.

Każdy według własnych upodobań: rozmowy na ławeczkach pod namiotem, spacery po parku, a osoby, które mają trudności z opuszczeniem pokoju, wypoczywają na balkonie.

Nasi Mieszkańców chętnie biorą udział w zajęciach z ergoterapii, które stanowią dla Nich kolejną okazję do spotkań we wspólnym gronie, a zarazem są swego rodzaju gimnastyką.

Dobrym sposobem na relaks jest też jazda na rowerze. Z tej formy relaksu korzysta mała grupa Mieszkańców posiadających umiejętność utrzymania się na rowerku. Śmigają alejami parku i bawią się przy tym wyśmienicie.

Najbardziej jednak lubianą przez wszystkich formą spędzania wolnego czasu, są chyba wyjścia poza teren Domu. Samodzielnie lub w grupie wybierają się na lody, na zakupy albo po prostu na zwykły spacer po okolicy.

Wiemy, że „w zdrowym ciele zdrowy duch” i że „ruch to zdrowie”, więc ruszajmy się. Wiosna i lato szybko miną – korzystajmy zatem z pięknej pogody i ze słońca, magazynując zawartą w jego promieniach witaminę D, tak niezbędną dla naszych kości. Zabawa i mile spędzony czas w gronie znajomych i przyjaciół na łonie przyrody, to coś niezastąpionego w naszej egzystencji. Życzę zatem nam wszystkim, aby sprzyjająca aura trwała jak najdłużej.