Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Warsztaty w Mórkowie

  Artystyczny świat gliny kolejny raz otworzył przed nami swoje drzwi i ukazał nowe możliwości tworzenia i techniki pracy.
  Od 7 do 8 czerwca instruktorzy terapii zajęciowej brali udział w Warsztatach Ceramiki Artystycznej pt. “Glina kołem się toczy”, które odbyły się w Mórkowie, koło Leszna. Dzięki uprzejmości lokalnych twórców, w Pracowni Pod Zieloną Kurą znowu mogliśmy spotkać się z grupą utalentowanych terapeutów, którzy podnosili zakres swoich umiejętności i znajomości w pracy z gliną. Prowadzący pokazali nam, że to, co może wydawać się trudne, tak naprawdę – biorąc pod uwagę własne zaangażowanie i odwagę – okazuje się możliwe do wykonania. Najtrudniejsze bowiem w pracy z gliną jest wyciszenie “głosu krytyka”, który jest w nas wszystkich. Każde zaś dzieło, które wychodzi spod ręki twórcy jest jedyne w swoim rodzaju i na swój sposób idealne.
  Warsztaty uważamy za bardzo udane. Wszystko, co dobre jednak szybko się kończy… Dwa dni wspólnego działania, rozmów i wymiany doświadczeń naładowały nas pozytywną energią i zapałem do nowej, lepszej pracy z naszymi Mieszkańcami . Uważamy, że współpraca z terapeutami z innych Domów Pomocy Społecznej jest bardzo ważnym i cennym doświadczeniem, które pozwoli nam jeszcze bardziej zaangażować się i wzmocni w nas przekonanie o tym, nasza praca jest tak zwyczajnie – dobra.

MARTYNA MARCZAK