Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

VI Targi Produktu Lokalnego

Tegoroczne, VI już Targi Produktu Lokalnego odbyły się 16 lipca. Rozpoczęły się uroczystym otwarciem nowo powstałego „PRZYSTANKU EDUKACJA” Następnie władze Wielenia z Panią Burmistrz Elżbietą Rybarczyk na czele powitały zgromadzonych na targowisku miejskim przybyłych gości i lokalnych przedsiębiorców. W uroczystościach wzięła udział Siostra Dyrektor Ewa Pollus, Zastępca Dyrektora Siostra Barbara Borowiak, Ksiądz Kapelan Andrzej Sołopa, nasi Mieszkańcy oraz pracownicy naszego Domu. Po części oficjalnej każdy z przybyłych w tym dniu osób mógł zobaczyć, a nawet skosztować lokalnych produktów. Wśród przedsiębiorców swoją ofertę promowali: Koło Pszczelarzy z Wielenia, Stowarzyszenie „Zielono mi”, Przedsiębiorstwo handlowo – usługowe „Danex”, Nadleśnictwo Potrzebowice, Zespół Szkół z Wielenia. Wśród nich także nasz Zespół Domów Pomocy Społecznej zaprezentował dzieła wykonane w ramach zajęć terapeutycznych oraz wypieki naszej domowej piekarni. Wszystko to zostało wyeksponowane i zaprezentowane na naszym stoisku. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej natomiast na swoim stanowisku przygotował wiele atrakcji dla najmłodszych: np.: malowanie twarzy, słodycze i kolorowe balony i wiele innych atrakcji.

Radość, jaką daje nam możliwość wspólnego spędzenia czasu ze społecznością wieleńską i integracja z nią jest dla nas bardzo cenna. Przecież każdy z nas tworzy to piękne miasto. Dbajmy, więc o dobre, wzajemne relacje.

„Musimy mądrze wykorzystywać czas, na zawsze zdawać sobie sprawę, że ten czas jest zawsze odpowiednim, aby czynić dobrze”

(Nelson Mandela)

Elżbieta Graś