Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Turniej Poezji Mówionej i Śpiewanej „Łagodne Klimaty”

Wiosna – czas, kiedy przyroda budzi się do życia, ale też czas spotkań z kulturą. W tym roku już dwudziesty raz w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury „Strzelnica” odbył się Turniej Poezji Mówionej i Śpiewanej pt. „Łagodne Klimaty”.
Tradycyjnie, grupa Mieszkańców naszego Domu zasiadła na widowni, by posłuchać interpretacji wierszy w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej i starszej. Usłyszeliśmy utwory Baczyńskiego, Herberta, Różewicza, Szymborskiej i innych, a także fragmenty prozy i poezję śpiewaną.
Po prezentacjach młodych wykonawców wystąpiła folkowa grupa „Good Staff”, grająca muzykę do tekstów znanych poetów, a przede wszystkim do utworów swojego patrona – Leopolda Staffa.
Po porywającym koncercie nadszedł czas na wyłonienie laureatów. Gorąco oklaskiwaliśmy nie tylko nagradzanych przez jury, ale wszystkich wykonawców, którzy chcieli i mieli odwagę, by zaprezentować przed publicznością swój talent recytatorski i wokalny.
Dziękujemy, że po raz kolejny mogliśmy obcować z poezją w takim właśnie wydaniu i życzymy organizatorom dalszej, owocnej pracy na niwie kultury.

KATARZYNA KUBIAK