Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Tam wszystko się zaczęło – Jerozolima…

Tam wszystko się zaczęło – Jerozolima…

Tak niedawno rozpoczynaliśmy Wielki Post, przeżywaliśmy kolejną Środę Popielcową, zastanawialiśmy się „ Co zawinił…”

Dzisiaj, już tylko dni dzielą nas od Zmartwychwstania Pana, za chwilę uczestniczyć będziemy w uroczystościach Niedzieli Palmowej przypominającej wjazd do Jerozolimy… Triumfalny wjazd, który wprowadza nas w Tajemnice Paschalne Pana Jezusa. Jak my przygotowujemy się do tych dni? Czy wraz z Nim przeżywamy cierpienie Golgoty, krwawe łzy Ogrójca, czy wierzymy w Zmartwychwstanie?

Nasi Mieszkańcy przez trzy dni marca uczestniczyli w wielkopostnych rekolekcjach, które prowadził nasz Ksiądz Kapelan, a przewodnim ich tematem była Wiara – Wiara, której podstawą jest miłość – Wiara, którą trzeba wciąż rozwijać i praktykować…. Która jest darem Boga tak, jak darem Jego dla nas jest wolna wola, ale i rozum. Tak wiele mówi się ostatnio o wolności i to niekoniecznie o tej prawdziwej, czystej wolności. Czy my – tak hojnie obdarzeni przez Pana potrafimy pełnić Jego Wolę? Jezus całe życie wsłuchiwał się w głos Ojca i nawet w Ogrodzie Oliwnym ostatnimi Jego słowami nie były: „Jeśli to możliwe oddal ode mnie ten kielich” tylko: „ …ale nie moja, lecz Twoja Wola niech się stanie”.

Uroczysta Msza Święta, w której nasi Mieszkańcy wzięli czynny udział, zakończyła te owocne dni swego rodzaju skupienia. Pragniemy z całego serca podziękować naszemu Księdzu Kapelanowi za wiele pięknych słów – słów, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci i które pomogą nam przeżyć ten szczególny okres z ufnością i wiarą właśnie oraz przygotować nasze serca na kolejne spotkanie ze Zmartwychwstałym w niedzielny poranek po Wielkiej Nocy.

S. Ewa Pollus