Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

11 lutego po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Chorego. 13 maja 1992 roku ustanowił tę datę Jan Paweł II, ponieważ to właśnie 11 lutego 1858 r. Matka Boża ukazała się w Lourdes. Od tego czasu miejsce to stało się celem licznych pielgrzymek – zwłaszcza ludzi chorych – bo to Maryja jest troskliwą Matką, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich dzieci, wypraszając dla nich zdrowie duszy i ciała.
W naszej kaplicy miała miejsce uroczysta liturgia, którą sprawowało czterech Kapłanów: Ojciec Feliks, Ojciec Dezyderiusz, Ksiądz Kapelan Andrzej i Ojciec Grzegorz, który Jej przewodniczył. Wierni mieli okazję skorzystać z Sakramentu Chorych – znaku pozostawionego nam przez Chrystusa. To głębokie, religijne przeżycie umacnia człowieka i dodaje mu sił w pokonywaniu trudności dnia codziennego. Mieszkańcy wzięli liczny udział w oprawie Mszy Świętej czytając lekcję, modlitwę wiernych, a także niosąc dary.
Uroczyste Błogosławieństwo udzielone zgromadzonym zakończyło tą niecodzienną Ofiarę Ołtarza.

WIOLETTA NOWAK

KOMUNIKAT

W związku z szybkim wzrostem w Polsce zachorowań wywołanych koronawirusem oraz sezonem zachorowań na grypę dyrekcja Zespołu Domów Pomocy Społecznej w Wieleniu wprowadza zakaz odwiedzin mieszkańców we wszystkich oddziałach domu!

W przypadku ciężkiego stanu mieszkańca dopuszczalna jest wizyta tylko jednej ZDROWEJ osoby.

Zakaz odwiedzin obowiązuje od 25. września 2020r. do odwołania.