Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

SETNE URODZINY PANI ZOFII

“Niech żyje nam, Niech żyje nam,
Niech żyje długie lata”

Słowami tej tradycyjnej piosenki rozpoczęliśmy świętowanie niezwykłej uroczystości – 100 urodzin naszej Mieszkanki – Pani Zofii Pachołek. Pani Zofia przybyła do nas w 2008 roku z Gminy Czarnków. W naszym Domu odnalazła swoje miejsce.
Do tego wielkiego święta przygotowywaliśmy się wraz z Jubilatką już od kilku dni.
Sam zaś dzień setnych urodzin rozpoczął się od Mszy świętej sprawowanej w intencji Jubilatki. Potem zaczęły płynąć zewsząd liczne życzenia i kwiaty. Pierwszymi gośćmi Pani Zofii była Siostra Dyrektor Ewa Pollus oraz Zastępca Dyrektora Siostra Barbara Borowiak, które wraz z pięknymi kwiatami złożyły jej najserdeczniejsze życzenia. Z życzeniami dla Jubilatki zawitali także: Wójt Gminy Czarnków – Bolesław Chwarścianek, Kierownik Referatu Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich w Gminie Czarnków – Mariusz Grzegorek a także Burmistrz Miasta i Gminy Wieleń – Elżbieta Rybarczyk, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wieleniu – Kamilla Harmacińska oraz przedstawiciel Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Przemysław Granop. List Gratulacyjny przysłała Pani Zofii Pani Premier Beata Szydło.
Jubilatka przyjęła wiele życzeń – szczególnie zdrowia i kolejnych długich lat życia.. Łzy wzruszenia płynęły po twarzy naszej Czcigodnej Mieszkanki, która nie spodziewała się aż tak wielkiej uroczystości i tylu serdecznych życzeń.
Nadszedł też czas na skosztowanie ogromnego tortu urodzinowego i długich rozmów, podczas których Pani Zosia wspominała przeszłość i opowiadała zabawne historie ze swojego życia.
Tę wspaniałą okazję postanowili uczcić także członkowie rodziny Pani Zofii. Bardzo licznie zaszczycili swoją obecnością nasz Dom: dzieci Jubilatki, wnuki, a nawet prawnuki. I znów kwiaty, życzenia 200 lat i moc wzruszeń. Przecież to takie niecodzienne święto …
Na przełomie ostatnich 10 lat był to już kolejny – 13 jubileusz setnych urodzin w naszym Domu. Jubileusz pełen życzeń, kwiatów, łez wzruszenia i nadziei na kolejne długie lata.

Pani Zofii raz jeszcze życzymy, aby była długo z nami i cieszyła się zdrowiem, a Pan Bóg niech darzy ją wszelkim łaskami i błogosławieństwem w każdym dniu.

Napisali o tym wydarzeniu:

Urząd Miasta Wieleń
Powiatowy Portal Informacyjny

IWONA ZAGOZDON-SZMYT i MAGDALENA ŁUKOMSKA-KORNIEWICZ