SETNE URODZINY PANI ZOFII

“Niech żyje nam, Niech żyje nam,
Niech żyje długie lata”

Słowami tej tradycyjnej piosenki rozpoczęliśmy świętowanie niezwykłej uroczystości – 100 urodzin naszej Mieszkanki – Pani Zofii Pachołek. Pani Zofia przybyła do nas w 2008 roku z Gminy Czarnków. W naszym Domu odnalazła swoje miejsce.
Do tego wielkiego święta przygotowywaliśmy się wraz z Jubilatką już od kilku dni.
Sam zaś dzień setnych urodzin rozpoczął się od Mszy świętej sprawowanej w intencji Jubilatki. Potem zaczęły płynąć zewsząd liczne życzenia i kwiaty. Pierwszymi gośćmi Pani Zofii była Siostra Dyrektor Ewa Pollus oraz Zastępca Dyrektora Siostra Barbara Borowiak, które wraz z pięknymi kwiatami złożyły jej najserdeczniejsze życzenia. Z życzeniami dla Jubilatki zawitali także: Wójt Gminy Czarnków – Bolesław Chwarścianek, Kierownik Referatu Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich w Gminie Czarnków – Mariusz Grzegorek a także Burmistrz Miasta i Gminy Wieleń – Elżbieta Rybarczyk, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wieleniu – Kamilla Harmacińska oraz przedstawiciel Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Przemysław Granop. List Gratulacyjny przysłała Pani Zofii Pani Premier Beata Szydło.
Jubilatka przyjęła wiele życzeń – szczególnie zdrowia i kolejnych długich lat życia.. Łzy wzruszenia płynęły po twarzy naszej Czcigodnej Mieszkanki, która nie spodziewała się aż tak wielkiej uroczystości i tylu serdecznych życzeń.
Nadszedł też czas na skosztowanie ogromnego tortu urodzinowego i długich rozmów, podczas których Pani Zosia wspominała przeszłość i opowiadała zabawne historie ze swojego życia.
Tę wspaniałą okazję postanowili uczcić także członkowie rodziny Pani Zofii. Bardzo licznie zaszczycili swoją obecnością nasz Dom: dzieci Jubilatki, wnuki, a nawet prawnuki. I znów kwiaty, życzenia 200 lat i moc wzruszeń. Przecież to takie niecodzienne święto …
Na przełomie ostatnich 10 lat był to już kolejny – 13 jubileusz setnych urodzin w naszym Domu. Jubileusz pełen życzeń, kwiatów, łez wzruszenia i nadziei na kolejne długie lata.

Pani Zofii raz jeszcze życzymy, aby była długo z nami i cieszyła się zdrowiem, a Pan Bóg niech darzy ją wszelkim łaskami i błogosławieństwem w każdym dniu.

Napisali o tym wydarzeniu:

Urząd Miasta Wieleń
Powiatowy Portal Informacyjny

IWONA ZAGOZDON-SZMYT i MAGDALENA ŁUKOMSKA-KORNIEWICZ