Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

„Trudniej dzień dobrze przeżyć
Niż napisać księgę”

Adam Mickiewicz

Wielki Post to czas głębokich refleksji nad własnym życiem – czas, kiedy warto zatrzymać się na chwilę, wyciszyć, dokonać pewnych przemyśleń. W parafiach całego kraju odbywają się wtedy rekolekcje wielkopostne.

W naszym Domu rekolekcje prowadził Ojciec Antoni z klasztoru Misjonarzy Oblatów w Poznaniu. Cztery dni uczestniczyliśmy w mszach świętych z kazaniami rekolekcyjnymi oraz w popołudniowych nabożeństwach. Ojciec Antoni mówił nam między innymi o Krzyżu i Eucharystii – o Ich wielkim znaczeniu w życiu każdego człowieka. Trzeciego dnia nasza uwaga skupiła się na osobie Matki Bożej, a podczas mszy świętej Siostry i Mieszkańcy w akcie oddania się Maryi powierzyli Jej swoje życie i troski. Ten dzień był też czasem pojednania z Bogiem i bliźnim – dniem Sakramentu Spowiedzi Świętej. Rekolekcje zakończyliśmy uroczystą mszą, w oprawie której czynny udział brali Mieszkańcy – pięknie śpiewał chórek, była też procesja z darami, a na koniec z serca płynące podziękowania.

Ten szczególny czas próby – czas, w którym uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi – czas Rekolekcji Wielkopostnych dobiegł końca. Z całego serca dziękujemy ojcu Antoniemu za jego słowa i naukę, jaką przekazywał nam podczas tych kilku krótkich marcowych dni. Dziękujemy też za ubogacanie rekolekcji swoim śpiewem i grą na gitarze. Będziemy miło Ojca wspominać i pamiętać o nim w swoich modlitwach. A może w przyszłym roku znów się spotkamy …

KAROLINA GRZYBOWSKA

KOMUNIKAT

W związku z szybkim wzrostem w Polsce zachorowań wywołanych koronawirusem oraz sezonem zachorowań na grypę dyrekcja Zespołu Domów Pomocy Społecznej w Wieleniu wprowadza zakaz odwiedzin mieszkańców we wszystkich oddziałach domu!

W przypadku ciężkiego stanu mieszkańca dopuszczalna jest wizyta tylko jednej ZDROWEJ osoby.

Zakaz odwiedzin obowiązuje od 25. września 2020r. do odwołania.