Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Praca konkursowa

  Nasi Mieszkańcy podjęli w tym roku nowe wyzwanie. Wzięli udział w konkursie organizowanym przez PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Temat konkursu – „Podróże moich marzeń” – idealnie zgrywa się z trwającą właśnie porą roku. To właśnie lato sprzyja podróżom, poznawaniem nowych miejsc, rozkoszowaniem się pięknem przyrody i tak zwyczajnie – szczęśliwym chwilom wśród najbliższych: rodziny, przyjaciół . . . To też czas wypoczynku i nabierania nowych sił do czekających w ciągu całego roku zadań i osiągania wciąż nowych celów. Nie zawsze udaje się spełnić swoje plany czy wyobrażenia ponieważ czasem wybiegają one daleko, daleko po za nasze możliwości. Marzeń jednak nikt nam nie odbierze, a ubarwiają one rzeczywistość i często pomagają oderwać się od codziennych trosk i problemów.
  Nasze Mieszkanki pozwoliły sobie zatem dać się ponieść chwili i w swoich pracach przedstawić właśnie marzenia …
  Dzięki współpracy Pani Barbary Stelmaszewskiej i Pani Anny Tarczewskiej powstało dzieło pod tytułem „Podróż tęczowym Balonem”. Wspólne godziny spędzone nad haftem krzyżykowym wymagającym wiele trudu i ogromu pracy, zaowocowały pięknym dziełem.
  Sam konkurs pozwalał uczestnikom wybrać dobrowolne techniki i sposoby ukazania własnej twórczości i zdolności manualnych. Szkic, rysunek, fotografia, haft czy też witraż -wybór należał do wykonawców i tylko ich wyobraźnia była motywacją do wykonania własnego dzieła.
  Również Pani Justyna Łukaszewska spróbowała swoich sił przy tworzeniu witrażu. Przedstawione na nim przepiękne, błękitne niebo i turkusowa woda, pozwoliły na chwilę stanąć „nad brzegiem marzeń” i przenieść się w cudowny krajobraz Grecji. Perłowe chmury rozpływające się tuż nad wodą zachęciły do uruchomienia wyobraźni. Zza chmur bowiem zwykle wychodzi słońce, dające nadzieję na lepsze jutro, zachęcające do zabaw na piaszczystych, nadmorskich plażach, do szukania pięknych przygód, do rozkoszowanie się latem właśnie . . .
  Konkurs „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” dał nam wiele radości oraz szansę na stworzenie dzieła swojego życia. Siostra Dyrektor i Siostra Przełożona oraz opiekunki wspierające, są dumne z dzieł naszych Pań i wierzą w to, że zdolności i możliwości naszych Mieszkańców nadal będą się rozwijać i pozwolą stworzyć jeszcze wiele pięknych dzieł, które cieszyć będzie oczy przez wiele, wiele lat. Konkurs kolejny raz pozwolił nam udowodnić samym sobie, że pomimo niedoskonałości jesteśmy w stanie stworzyć coś pięknego.

MARTYNA MARCZAK